Opera wraca do dawnej chwały: do wersji deweloperskiej właśnie trafił czytnik RSS

Opera wraca do dawnej chwały: do wersji deweloperskiej właśnie trafił czytnik RSS

Opera wraca do dawnej chwały: do wersji deweloperskiej właśnie trafił czytnik RSS
20.07.2016 16:48, aktualizacja: 20.07.2016 18:58

Ledwie zdążyliśmy przyzwyczaić się do wbudowanej w Operę funkcji blokującej reklamy, obsługi VPN-ów czy nowości w postaci trybu energooszczędnego, a programiści znów śpieszą z implementacją kolejnej funkcji. Do najnowszej wersji deweloperskiej Opery, oznaczonej numerem 40.0.2296.0, trafił bowiem czytnik kanałów RSS.

W aktualnej fazie rozwoju, możliwości czytnika są już całkiem zadowalające. Aby rozpocząć korzystanie z niego, wystarczy na pustej stronie przejść do sekcji wiadomości (boczny pasek), a następnie dodać własne źródło – do poprawnego odnalezienia kanałów, Operze wystarczy wprowadzenie jego adresu. Następnie, w oddzielnym podkatalogu wiadomości przeglądać można w przejrzystej formie artykuły, oczywiście w kolejności chronologicznej.

Obraz

Trzeba przyznać, że decyzja Opery o implementacji czytnika RSS-ów jest dość nieoczekiwana. Mimo że wciąż wydaje się to najbardziej przejrzystą metodą zapoznawania się ze strumieniem informacji z różnych serwisów, to przeciętni użytkownicy często zadowalają się stronami na Facebooku, na którym treści pojawiają się wybiórczo oraz Twitterem, gdzie łatwo coś przegapić.

W ciągu ostatnich miesięcy można odnieść wrażenie, że Opera nieśpiesznie powraca do dawnej chwały. Jeżeli nie pod względem konfigurowalności, to przynajmniej dodatkowych funkcji. Czytnik RSS, mimo że może się niektórym wydawać rozwiązaniem nieco archaicznym, wciąż sprawuje się świetnie. Zaś implementacja go w Operze, jak i przejrzysty interfejs, to powód do pochwał.

Obraz

Pozostaje żywić nadzieję, że uczynienie z Opery prawdziwego internetowego kombajnu nie uczyni jej szczególnie ociężałą. Być może wkrótce argumenty o wyższości dawnej Opery, jak i głosy, że w momencie migracji na silnik Blink, przeglądarka się „skończyła” będą pojawiać się rzadziej. Jej najnowszą stabilną wersję można znaleźć w naszej bazie, instalatory wersji deweloperskiej dostępne są na blogu Opery.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)