Oprócz kontekstowej matrioszki, w Menu Start pojawią się także reklamy

Oprócz kontekstowej matrioszki, w Menu Start pojawią się także reklamy

15.10.2015 14:44, aktual.: 15.10.2015 19:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przy okazji opisywania nowości, jakie czekają użytkowników Windowsa 10 w kolejnych kompilacjach, donosiliśmy także o zmianach, jakie czekają Menu Start. Wiadomo już, że zmierza ono nieco w kierunku matrioszki złożonej z kolejnych menu. Nowości na tym się nie kończą – wkrótce w Menu Start będą wyświetlane także… reklamy.

Oczywiście będą one serwowane pod metką treści rekomendowanych, a konkretniej sugestii. O ile do podobnego typu materiałów przyzwyczajeni jesteśmy już podczas przeglądania Internetu, tak decyzję Microsoftu o przeniesieniu ich także do interfejsu systemu operacyjnego, można określić mianem, delikatnie rzecz ujmując, odważnej.

Źródło: betanews.com
Źródło: betanews.com

Pozostając przy nazywaniu rzeczy po imieniu – reklamy będą wyświetlane w Menu Start w jego „tradycyjnej” części, nie ma na razie podstaw, aby twierdzić, że pojawią się także w części złożonej z kafelków. Ich treść nie będzie szczególnie zróżnicowana i mają się skupiać tylko na polecaniu użytkownikowi aplikacji. Nie jest jasnym, czy dotyczy to tylko programów bezpłatnych, ani na jakiej podstawie algorytm decyduje o tym, jaka sugestia powinna być wyświetlona w menu konkretnego użytkownika Windowsa 10.

Nie ma jednak powodów do paniki – reklamy da się wyłączyć w menu Menu Start. Wystarczy kliknąć na sugerowaną aplikację prawym przyciskiem myszy, aby z menu kontekstowego wybrać opcję ukrycia konkretnej aplikacji lub wyłączenia reklam w ogóle. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że Microsoft wprowadzając reklamy (i możliwość ich ukrycia) poniekąd próbuje wybadać rynek. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości, oprócz instalacji ulubionego oprogramowania i konfiguracji systemu, konieczne będzie także wyłączanie reklam.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (100)