Orange stworzy domy kultury XXI wieku?

Orange stworzy domy kultury XXI wieku?

09.02.2012 15:53, aktualizacja: 06.04.2012 13:07

Ciekawą akcję społeczną zaproponował operator sieci komórkowych Orange. W ramach akcji w 50 miejscowościach, liczących do 20 tys. mieszkańców, powstaną Pracownie Orange.

Pracownie Orange mają umożliwić stworzenie społecznościom lokalnym wyjątkowego miejsca, w którym mieszkańcy będą mogli realizować swoje pasje, uczyć się i organizować życie publiczne.

Kto może liczyć na Pracownie Orange w swoim mieście? Przede wszystkim Ci którzy wykażą się aktywnością albo mają szczęście mieć aktywnych sąsiadów. Od 13 lutego każdy może za pośrednictwem strony internetowej zgłosić do programu swoją miejscowość. Zgłaszający powinien uzasadnić dlaczego taka pracownia powinna się w jego mieście pojawić i jaki jest jego pomysł na jej wykorzystanie. Ma być przede wszystkim kreatywny. Na stronie projektu przeczytamy, że Orange szuka osób aktywnych i zaangażowanych w życie społeczności. Najlepiej jeśli zgłaszający, wspólnie z przyjaciółmi, przygotuje koncepcję na wykorzystanie Pracowni Orange z myślą o mieszkańcach i o jej całorocznym aktywnym wykorzystaniu. Pokażcie nam Wasze plany i marzenia, zaangażujcie innych mieszkańców i stwórzcie to miejsce wspólnie - zarówno na etapie wstępnych pomysłów, jak i później na etapie przygotowania Pracowni - zachęca na stronie akcji Orange.

Każda Pracownia Orange będzie wyposażona w stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu, konsolę do gier oraz telewizor LCD z zaawansowanymi funkcjami umożliwiającymi m.in. wyświetlanie prezentacji i materiałów szkoleniowych. Poza dostępem do internetu, Orange zadba o wsparcie techniczne Pracowni i zabezpieczenia antywirusowe sprzętu komputerowego przez pierwsze 2 lata jej działalności. Dodatkowo, każda Pracownia Orange zostanie wyremontowania i komfortowo umeblowana.

Docelowo Pracownie Orange mają służyć mieszkańcom jako otwarta i dostępna dla każdego przestrzeń sprzyjająca spontanicznej wymianie pomysłów, zachęcająca do wspólnego spędzania czasu i współdziałania. O ostatecznym przeznaczeniu Pracowni decydować mają sami mieszkańcy zgodnie z aktualnymi potrzebami swojej społeczności. To od nich będzie zależeć, czy Pracownia posłuży jako miejsce rozrywki, centrum edukacji, interaktywna biblioteka czy po prostu ośrodek działań twórczych. Do końca czerwca Orange zrealizuje 50 najciekawszych projektów.

Niewątpliwie akcja Orange ma charakter promocyjny, ale fajnie, że przy okazji cel jest szczytny i potencjalnie niesie sporo korzyści dla zwycięzców zabawy, zwykle zamiast sensownych pomysłów w dużych korporacjach kończy się na 2 mln długopisików i milionie czapeczek... Tym razem pomysł jest znacznie lepszy, warto więc chyba pomyśleć czy nie powalczyć :)

Aktualizacja, 06.04.2012

Dziś ogłoszono 50 laureatów programu Pracownie Orange.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)