Ósmy PLNOG już 5 marca w Warszawie - minikonkurs i bezpłatne wejściówki

Ósmy PLNOG już 5 marca w Warszawie - minikonkurs i bezpłatne wejściówki

Wojciech Kowasz
09.02.2012 10:53, aktualizacja: 09.02.2012 12:14

W dniach 5-6 marca w Warszawie odbędzie się ósma edycja PLNOG, największej w Polsce konferencji administratorów i inżynierów sieciowych, uczestników polskiego Internetu. Dla naszych czytelników mamy bezpłatne wejściówki i kody rabatowe.

PLNOG to cykliczne spotkania organizowane dwa razy w roku. Zbliżająca się konferencja będzie już ósmą edycją i zostanie podzielona na pięć ścieżek tematycznych poświęconych cloud computingowi, szeroko pojętym sieciom, streamingowi, bezpieczeństwu oraz zarządzaniu w data center. Szczegółowa agenda spotkania dostępna jest na stronie konferencji. Sesje techniczne to jednak nie wszystko - zawsze spotkaniu towarzyszą warsztaty praktyczne oraz liczne dyskusje, także z przedstawicielami władz (na przykład z prezes UKE podczas jednej z ostatnich edycji). Udział w poprzedniej edycji PLNOG wzięło około 600 osób.

Udział w konferencji wiąże się z koniecznością wniesienia opłaty rejestracyjnej. Niemniej dla naszych czytelników organizator przygotował dziesięć bezpłatnych wejściówek oraz kod rabatowy umożliwiający rejestrację ze zniżką 15% dla pozostałych. W celu rozdysponowania wejściówek proponujemy minikonkurs e-mailowy. Pytanie brzmi: Ile podsieci z więcej niż dwoma adresami dla hostów możemy maksymalnie wydzielić z sieci klasy C (/24)? Na odpowiedzi czekamy pod adresem plnog@dobreprogramy.pl, a nagrodę — bezpłatną wejściówkę na konferencję PLNOG — otrzymają autorzy pierwszych dziesięciu poprawnych odpowiedzi. Pozostałych zapraszamy do rejestracji z kodem rabatowym "dobreprogramy_15". O wynikach konkursu poinformujemy w aktualizacji do newsa.

Aktualizacja, 09.02.2011 12:09

Dziękujemy za udział w naszym minikonkursie, mamy już 10 zwycięzców! :-) Ze wszystkimi skontaktuje się organizator celem przekazania wygranych wejściówek na zbliżający się PLNOG. Pozostaje jeszcze wyjaśnienie poprawnej odpowiedzi. Sieć klasy C można podzielić na maksymalnie 32 podsieci /29, w których do dyspozycji mamy więcej niż dwa adresy dla hostów — dokładnie sześć, ponieważ z ośmiu dostępnych adresów pierwszy wykorzystywany jest jako identyfikator sieci, a ostatni jako broadcast. Mniejsze podsieci, czyli /30, zawierają po cztery adresy, czyli dla hostów zostają jedynie dwa, co nie spełnia założeń konkursu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)