Oszuści udają autorów gry na PlayStation, wyłudzają dane logowania

Oszuści udają autorów gry na PlayStation, wyłudzają dane logowania

Oszuści udają autorów Elder Scrolls Online, wysyłają wiadomości PlayStation
Oszuści udają autorów Elder Scrolls Online, wysyłają wiadomości PlayStation
09.12.2019 16:08, aktualizacja: 11.12.2019 14:34

Oszuści mają nowy sposób na wyłudzanie danych logowania od graczy. Podszywają się pod autorów gry online i grożą blokadą konta, jeśli nie podasz swoich danych. Ciekawe jest to, że groźba nie jest rozsyłana e-mailem, ale jako prywatna wiadomość PlayStation Messages.

Oszuści udają deweloperów gry Elder Scrolls: Online. Osobom korzystającym z komunikatora PlayStation Messages rozsyłają wiadomości z informacją, że konto gracza zostanie zablokowane z powodu podejrzanej aktywności. By temu zapobiec, gracz miałby podać oszustom swoje dane: adres e-mail, hasło do konta Elder Scrolls: Online i datę urodzenia. Ofiara ma na to 15 minut, co podnosi adrenalinę.

Daj swoje dane, bo zarobisz bana

Wiadomość wygląda jak oficjalny komunikat od autorów gry i jak na spam tego typu, jest przyzwoicie napisana. Poniższy zrzut ekranu pochodzi z wątku na Reddicie:

(Reddit, u/Bamboozlindoggo)
(Reddit, u/Bamboozlindoggo)

Atak może być bardzo skuteczny. O ile do ataków phishingowych zaczynających się od e-maila zdążyliśmy się już przyzwyczaić, mało kto spodziewa się go w komunikatorze PlayStation. Ponadto gracze online są szczególnie wyczuleni na banowanie – znane są przypadki, gdy konta były blokowane za samo podejrzenie oszustwa. Zaangażowany gracz Elder Scrolls: Online może spanikować i podać swoje dane oszustom.

Wiadomości od oszustów rozsyłane za pośrednictwem nie są niestety nowością. W 2018 roku do graczy pisały „znudzone dziewczyny”. Już w 2016 roku oszuści wiedzieli, że społeczność graczy to kopalnia złota.

Żadne banowanie ci nie grozi. Możesz grać spokojnie. Rozwiązanie Bitdefender zabezpieczy twoje loginy i hasła.

Na wszelki wypadek znów przypominam kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci. Żaden wydawca gry ani producent konsoli nigdy nie poprosi cię o twoje hasło, ani inne dane, potrzebne do logowania. Jeśli masz możliwość, włącz dwuetapowe uwierzytelnianie na swoich kontach. Dzięki temu, jeśli ktoś uzyska dostęp do twojego loginu i hasła, i tak nie będzie mógł się zalogować.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)