Oszuści uwięzili 21-latka. Fatalne skutki internetowej znajomości

Oszuści uwięzili 21‑latka. Fatalne skutki internetowej znajomości

Dręczyli 21-latka. Policja zatrzymała pięć osób (fot. Policja)
Dręczyli 21-latka. Policja zatrzymała pięć osób (fot. Policja)
27.02.2021 13:36, aktualizacja: 27.02.2021 14:52

Policja poinformowała na swojej stronie internetowej o zatrzymaniu pięciu mężczyzn z Chełmży, którzy więzili i dręczyli 21-latka. Czterech z nich usłyszało już zarzuty m.in. pozbawienia wolności pokrzywdzonego. Sprawcom grozi od 3 do 12 lat więzienia.

Jakiś czas temu, mieszkaniec powiatu puckiego nawiązał znajomość z jednym z mieszkańców podtoruńskiej Chełmży. Mężczyźni korespondowali w sprawie interesów w sieci, które niebawem mieli razem rozpocząć. W celu omówienia szczegółów, oszust zaprosił 21-latka znad morza do Chełmży. Mężczyzna przystał na tę propozycję i udał się w podróż pociągiem. 20 lutego 2021 roku z dworca odebrał go gospodarz wraz ze swoimi znajomymi. Następnie zabrali ofiarę do jednego z tamtejszych domów.

Na miejscu okazało się, że mężczyźni wcale nie zamierzają robić interesów z 21-latkiem. Do mieszkania zaczęły przychodzić kolejne osoby, które wspólnie z inicjatorem zdarzenia, zaczęły więzić i dręczyć swoją ofiarę.

Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu laptopa i dwa telefony. Próbowali nakłonić go, aby zaciągnął pożyczki przez internet. Kiedy ten nie chciał tego zrobić, chcieli zmusić go do tego siłą. Na szczęście po kilku dniach, we wtorek 23 lutego pokrzywdzonemu udało się zawiadomić o wszystkim Policję.

  • Zawiadomieni kryminalni jeszcze tego samego dnia i następnego zatrzymali do tej sprawy pięciu mieszkańców gminy Chełmża w wieku od 19 do 25 lat. Czterech z nich usłyszało m.in. zarzuty pozbawienia wolności pokrzywdzonego ze szczególnym udręczeniem oraz dokonanego na jego osobie rozboju. Za przestępstwa, o które są podejrzani może im grozić od 3 do 12 lat pozbawienia wolności - czytamy na stronie policji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)