Oszuści wyłudzali sprzęt elektroniczny. Zarobili ponad 150 tysięcy złotych

Oszuści wyłudzali sprzęt elektroniczny. Zarobili ponad 150 tysięcy złotych

Oszuści zawierali fałszywe umowy. Wyłudzili ponad 150 tysięcy złotych
Oszuści zawierali fałszywe umowy. Wyłudzili ponad 150 tysięcy złotych
13.02.2021 09:48

Policja z Łodzi i Wieruszowa zatrzymała trzy osoby podejrzane o popełnienie sporej ilości przestępstw polegających na zawieraniu fałszywych umów i wyłudzaniu sprzętu elektronicznego. Na licznych oszustwach mieli dorobić się aż 150 tysięcy złotych. Za popełnione czyny grozi im kara 8 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowali funkcjonariusze policji, na trop oszustów natrafili już rok temu, kiedy to otrzymali zgłoszenie o zawarciu fikcyjnej umowy przez mieszkankę powiatu wieruszowskiego z firmą świadczącą usługi telekomunikacyjne.

  • Z zebranych przez kilka miesięcy informacji wynikało, że od października do listopada 2019 roku na terenie Łodzi doszło do szeregu oszustw, polegających na zawieraniu fikcyjnych umów oraz aneksów na świadczenie usług telekomunikacyjnych - poinformował rzecznik wieruszowskiej policji asp. sztab. Damian Pawlak, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Policjant wyjaśnił, że ofiary oszustów po zawarciu fikcyjnych umów były obciążane opłatami za świadczenia, z których faktycznie nie korzystały. Ponadto sprawcy tych przestępstw, posiadając dostęp do aplikacji i systemów komputerowych, służących do sprzedaży usług telekomunikacyjnych, wprowadzali w błąd pracowników firmy świadczącej owe usługi, pozyskując w ten sposób drogi sprzęt elektroniczny po znacznie zaniżonych cenach. - Straty powstałe w wyniku tej przestępczej działalności, wstępnie oszacowano na ponad 150 tysięcy złotych - informuje policja.

Funkcjonariusze łódzkiej policji dotarli w tym tygodniu do wytypowanych osób, które kupowały wyłudzony sprzęt elektroniczny. Wartość części odzyskanych urządzeń wyceniono na blisko 30 tysięcy złotych.

W związku z popełnionymi przestępstwami, trójce podejrzanych grozi aż osiem lat więzienia. Mieszkańcy łodzi (dwie kobiety w wieku 26 i 37 lat oraz 61-letni mężczyzna) usłyszeli ponad 60 zarzutów. Obecnie są objęci policyjnym dozorem.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)