Otwarta beta BlackBerry Messengera na Windows Phone już dostępna

Otwarta beta BlackBerry Messengera na Windows Phone już dostępna

Otwarta beta BlackBerry Messengera na Windows Phone już dostępna
31.07.2014 19:00, aktualizacja: 01.08.2014 08:00

BlackBerry dziś udostępniło swój komunikator użytkownikom mobilnych okienek. Każdy zainteresowany może już pobrać BBM i przetestować działanie aplikacji na urządzeniu z Windows Phone. Obecna wersja jest dostępna na zasadzie otartej bety.

350110788809353153

BBM na Windows Phone prezentuje się bardzo ciekawie. Funkcje BBM powinny zadowolić każdego użytkownika chcącego korzystać z tej usługi. Otrzymujemy możliwość wysyłania zdjęć, notatek głosowych, kontaktów BBM i lokalizacji. Pierwsza publiczna wersja posiada także grupy, czat wieloosobowy czy wiadomości nadawcze. Aplikację przygotowana została z myślą o charakterystycznym środowisku mobilnego Windowsa. Możemy zatem przypiąć grupę do ekranu startowego, a o nadejściu nowej wiadomości zostaniemy poinformowani osobnym powiadomieniem systemowym.

Twórcy pracują już nad kolejną wersją komunikatora. Najbliższe odsłony będą posiadały nowe funkcje, a także poprawki w działaniu (aplikacja nie zawsze działa płynnie). Otwarta beta dostępna jest na urządzenia z Windows Phone 8.0 oraz 8.1, a pobrać można ją z naszej bazy oprogramowania.

350110788809549761

BBM na Windows Phone to aplikacja potrzebna zarówno Microsoftowi, jak i firmie z jeżynką w nazwie. Redmond posiadając komunikator na mobilne okienka zyskuje zarówno prestiż, jak i kolejny punkt w walce o zdobycie nowych klientów i utrzymanie już obecnych. Z drugiej strony BlackBerry udostępniając aplikację stara się utrzymać na rynku, dzięki usługom i powrotowi do biznesowych korzeni. W Polsce BBM nie jest popularny, ale zaproszenia do zamkniętej bety rozeszły się bardzo szybko, a sama aplikacja jest szeroko komentowana na zagranicznych serwisach związanych z Windows Phone.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)