Otwarte testy bety PlayStation Suite

19.04.2012 12:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony ogłosiło start otwartej bety PlayStation Suite, rozwiązania umożliwiającego deweloperom tworzenie aplikacji z myślą o specjalnie certyfikowanych urządzeniach (na przykład Xperia Play), jak też konsoli PlayStation Vita. Po kilku miesiącach zamkniętych testów wreszcie każdy zainteresowany może oprogramowanie wypróbować. Pełna wersja produktu umożliwi sprzedawanie własnych dzieł poprzez PlayStation Store. Licencja roczna kosztować będzie 99 dolarów.

Gotowy już do pobrania pakiet oferuje szereg narzędzi. Składa się na niego między innymi edytor interfejsu, GameEngine2D wykorzystywany przy grafice dwuwymiarowej, czy zestaw bibliotek odpowiadających za symulację fizyki zachowania obiektów. Sony zapewnia również liczne próbki gotowych aplikacji, żeby łatwiej było zrozumieć co jak działa, a może i się czymś zainspirować.

Pomysłów, zaś przy okazji też pomocy, można również szukać na przygotowanym przez Sony forum dla deweloperów. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się w odpowiednim FAQ otwartej bety. Uruchomienie stworzonych przez siebie programów wymaga zainstalowania PlayStation Suite Development Assistant, do którego niestety w tej chwili da się uzyskać dostęp wyłącznie z poziomu PlayStation Vita.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)