Outlook Web App będzie przyjaźniejszy tabletom

Outlook Web App będzie przyjaźniejszy tabletom

09.02.2011 12:51

Oferty pracy zamieszczone przez Microsoft dostarczają ciekawych wskazówek dotyczących kierunku rozwoju Office Web Apps, a w szczególności Outlooka.

Według ogłoszenia Microsoft poszukuje inżynierów oprogramowania (SDE), którzy będą pracować nad Outlook Web App. W ogłoszeniu przeczytać możemy, że Outlook Web App zmienił życie milionów użytkowników na całym świecie, ale Microsoft poszukuje osób, które przeniosą aplikację na „kolejny poziom” i pomogą stworzyć nowoczesnego klienta poczty. Następne wcielenie webowego Outlooka ma być przeznaczone zarówno dla komputerów stacjonarnych, jak i dla najnowocześniejszych smartfonów i tabletów. Obecnie dostęp do Outlook Web App można uzyskać przez standardową przeglądarkę internetową, ale aplikacji brak interfejsu przyjaznego urządzeniom dotykowym. Webowy Outlook nie posiada obsługi gestów ani udogodnień przeznaczonych dla użytkowników urządzeń mobilnych, które można znaleźć w podobnym oprogramowaniu konkurencji, na przykład webowych klientach poczty Google i Yahoo!.

Poza stworzeniem bardziej przyjaznego i przenośnego interfejsu dla Outlook Web App, Microsoft ma w planach przebudowę mechanizmu zarządzania spotkaniami i zadaniami. Nie jest jasne w jaki sposób zarządzanie czasem zostanie rozwiązane w nowej wersji platformy i czy ten proces będzie się odbywał z poziomu aplikacji webowej czy zupełnie nowego, samodzielnego programu, takiego jak np. komunikator będący częścią nowej platformy komunikacyjnej Microsoftu — Lync.

Nie wiadomo jeszcze kiedy zobaczymy nowe wcielenie Outlook Web App. Priorytetem Microsoftu jest w tej chwili wydanie kolejnej wersji desktopowego pakietu Office. Wiele zmian wprowadzanych do pakietu Office znajdzie się również w aplikacjach Office Web Apps i Office 365, których częścią jest Outlook Web App. Microsoft zamierza uczynić swoje usługi webowe przyjaznymi dla możliwie największej liczby platform.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)