Page: Największym zagrożeniem dla firmy Google jest ona sama

Page: Największym zagrożeniem dla firmy Google jest ona sama

28.09.2011 16:02, aktualizacja: 28.09.2011 16:25

Zdaniem Larry’ego Page’a, największym zagrożeniem dla Google’a jest on sam. CEO firmy podczas konferencji Zeitgeist opowiadał o wizjach przyszłości twórcy najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej.

Larry Page przedstawiał plany na dalszy rozwój Google’a podczas konferencji Zeitgeist Americas 2011 w Arizonie. Zapytany o największe zagrożenie dla firmy, odparł: Ona sama. Zdaniem CEO najgorszym, co może czekać jego spółkę, jest zbyt wolne podejmowanie decyzji. Jedynie szybkie i zdecydowane ruchy na rynku mogą zapewnić powodzenie, stwierdził Page. Jednak w momencie gdy firma rozrasta się, naturalnym jest, że decyzje są podejmowane coraz wolniej. To zaś powoduje zastój i w efekcie problemy z odnalezieniem się na rynku. Page nie odniósł się co prawda do Microsoftu, który często krytykowany jest za zbyt wolne podejmowanie decyzji, jednak wypowiedź CEO Google’a wyraźnie sugeruje, czego chce uniknąć w swojej firmie.

Przykładem szybko podejmowanych decyzji może być natomiast przejęcie Motoroli. Google zapłacił za tę transakcję 12,5 mld dolarów. Wprawdzie w tej sprawie toczy się postępowanie antymonopolowe, Google wierzy jednak, że zakup zostanie wkrótce zatwierdzony przez urzędników. Firma ma spore problemy z amerykańskimi władzami również na innych frontach. Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, były szef Google’a, Eric Schmidt, przesłuchiwany był przed senacką komisją sprawiedliwości. Jego przesłuchanie miało związek z śledztwem w sprawie rzekomych praktyk monopolistycznych firmy Google.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)