Paint 3D w Fall Creators Update: skuteczniejsza różdżka i obsługa GLB

Paint 3D w Fall Creators Update: skuteczniejsza różdżka i obsługa GLB12.07.2017 19:27
Paint 3D w Fall Creators Update: skuteczniejsza różdżka i obsługa GLB

Aktualizacja Creators Update dla Windowsa 10 miała przynieść nieskomplikowaną możliwość tworzenia grafiki 3D każdemu. Służyć miał temu między innymi nowy Paint. Czy Windows 10 rzeczywiście jest idealnym wyborem dla domorosłych twórców? Jeśli nie, to jest na dobrej drodze: przydatne nowości zawitały do Painta 3D.

350202164775446465

Co ciekawe, zaprezentowane w oficjalnym komunikacie przez Microsoft nowości obejmują głównie edycję grafiki dwuwymiarowej. W Paincie 3D pojawiła się zatem skuteczniejsza wersja różdżki, pozwalającej na zaznaczanie obiektów. Następnie można je przenieść na trójwymiarowy plan, co z jakichś powodów Microsoft uważa za efektowne.

Kolejna nowość w Paincie 3D to implementacja funkcji dostępnej od dekad w samym Paincie. Chodzi o narzędzie tworzenia linii i krzywych. Od Fall Creators Update będą one dostępne w repozytorium będą krzywe z maksymalnie pięcioma węzłami.

350202164775643073

Nie oznacza to jednak, że w kwestii tworzenia grafiki trójwymiarowej nie pojawiły się żadne nowości. Microsoft ogłosił, że Paint 3D obsługuje teraz format GLB, który szerzej opisywaliśmy jeszcze dwa lata temu, gdy Microsoft promował go jako następcę STL i format przyszłości. Wszystkie zapowiedziane nowości trafią do Windowsa 10 we wrześniu, wraz z premierą Fall Creators Update.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)