Paint w Windows 11 otrzyma tryb ciemny. Interfejs także dostanie szereg zmian

Nowy Paint w Windows 11
Nowy Paint w Windows 11
Źródło zdjęć: © Microsoft
Karolina Kowasz

19.08.2021 14:34

Aplikacja Paint dla Windowsa 11 zostanie całkowicie przeprojektowana w stosunku do swoich poprzedników. Użytkownicy mogą spodziewać się trybu ciemnego, nowego paska narzędzi i bardziej intuicyjnego interfejsu.

Nową wersję Painta zapowiedział na swoim Twitterze Panos Panay, dyrektor ds. produktu w Microsofcie. Panay opublikował krótki filmik, który rzuca nieco światła na kolejną odsłonę wbudowanego w Windowsa programu graficznego.

Ogromna aktualizacja

Jak donosi The Verge, jest to pierwsza tak duża aktualizacja Painta od wielu lat. Pierwszym, co się rzuca w oczy w materiałach promocyjnych udostępnionych przez Panaya, jest tryb ciemny. Nie da się ukryć, że aplikacja bardzo potrzebowała tej zmiany. Obecnie trudno znaleźć na rynku program graficzny, który nie oferuje tego rodzaju udogodnienia, dlatego użytkownicy z pewnością docenią tą zmianę.

To jednak nie wszystko, co ma zaoferować nowy Paint. Dzięki dodanemu paskowi narzędzi dostęp do wielu funkcji powinien być zdecydowanie łatwiejszy. Film pokazuje wszystkie dostępne w nowym Paintcie funkcje pędzla i ich efekty. Narzędzie do czcionek również wydaje się być bardziej intuicyjne dzięki łatwiej dostępnym opcjom rozmiaru, wyrównania i nie tylko.

Testy przed wydaniem

Póki co testerzy biorący udział w programie Windows Insiders nie mają dostępu do aplikacji w nowej wersji. Jak jednak zapewnił Panay w swoim wpisie, już w najbliższym czasie powinni oni uzyskać możliwość przetestowania nowego Painta. Z ostateczną oceną zapowiadanych zmian trzeba się więc wstrzymać do pierwszych, realnych testów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)