Pamiętasz serię „Był Sobie Człowiek”? Pojawiła się związana z nią gra na Androida

Strona głównaPamiętasz serię „Był Sobie Człowiek”? Pojawiła się związana z nią gra na Androida
19.05.2014 19:34

Był sobie człowiek swego czasu był jedną z najpopularniejszych serii edukacyjnych dla dzieci. Serial przyciągał przed telewizory nie tylko najmłodszych, ale także ich rodziców. Dziś wraca on jako darmowa gra na Androida.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Gra studia Synergy-IT jest planszówką z elementami systemu RPG, więc aby w nią zagrać, dobrze byłoby znaleźć drugiego gracza. Potyczkę mogą ze sobą toczyć maksymalnie cztery osoby. Każda z nich wybiera jednego z dostępnych bohaterów, którzy mają różne statystyki, co oczywiście wpływa na rozgrywkę. Postaci mogą być wzmacniane za pomocą ulepszeń kupowanych w sklepie przy użyciu zdobywanych w trakcie grania monet.

Po wybraniu liczby graczy i epok, których mają dotyczyć wyzwania, pojawia się przed nami szybki samouczek, pokazujący gdzie są nasze karty zadań, sklep i inne. Każda osoba, na początku gry, dostaje trzy misje, z czego jedną może wymienić. Na planszy zaznaczone zostaną miejsca, związane z naszymi misjami, pojawią się zbóje (zwalczamy ich poprawnie odpowiadając na pytanie, kartą Rycerz lub z pomocą odpowiednich statystyk) oraz rozmaite zadania poboczne.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Celem gracza jest wypełnienie wszystkich trzech zadań, zanim dokonają tego inni gracze. Aby wygrać z pozostałymi, będziemy musieli wędrować po planszy, odpowiadać na pytania, czasami walczyć ze zbójami. Możemy także spowalniać pozostałych graczy, na przykład rzucając kłody na drogę, bądź samemu wędrować jeszcze dalej z pomocą osła. Usprawnienia i przeszkody kosztują jednak sporo monet, które uzyskujemy za walkę ze zbójami i odpowiedzi na pytania, należy więc rozsądnie dysponować swoją sakiewką.

Darmowa wersja gry posiada wyłącznie pytania dotyczące średniowiecza. Istnieje jednak możliwość dokupienia zadań związanych ze starożytnością, czasami nowożytnymi, dwudziestym wiekiem oraz kolejnych pytań związanych ze średniowieczem. Cena każdego okresu to 6,41 złotych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jeżeli chcecie przypomnieć sobie urok serialu, ruszyć trochę głową bądź zrozumieć na czym polegała popularność serialu, zdecydowanie powinniście zdecydować się na pobranie gry z naszej bazy aplikacji. Rozgrywkę wzbogacić można używając elektronicznej kostki DICE+.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (23)