Papier toaletowy w nowej odsłonie. Powstała kryptowaluta na jego cześć

/Fot. ShutterStock
/Fot. ShutterStock
Arkadiusz Stando

18.03.2020 16:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W obliczu trwającej pandemii koronawirusa i wywoływanej przez niego choroby COVID-19, ludzie panicznie udali się na zakupy do sklepów. Jednym z najbardziej rozchwytywanych towarów okazał się papier toaletowy. Na temat wykupowanych całych wózków rolek powstała już masa prześmiewczych memów, ale jak widać to nie koniec.

O krok dalej poszedł Viljami Kuosmanen, programista z Monachium. Założył tzw. "kryptowalutę na ciężkie czasy", o nazwie TPC, czyli Toilet Paper Coin. Opiera się ona na blockchainie, Ethereum i trójwarstwowym papierze toaletowym - pisze twórca. Twierdzi, że w ten sposób rozwiązał światowy problem niedoboru tego niezbędnego produktu higienicznego.

"TPC jest bezpieczną przystanią w czasach niepewności finansowej, chociaż z pewnością nie może być uważana za stabilną kryptowalutę ze względu na zmienność aktywów bazowych" - czytamy na stronie toiletpaper.website. Żadna z kryptowalut nie jest stabilna pod względem wartości Jak na razie, 1 Toilet Paper Coin to równowartości 500-arkuszowej rolki papieru.

Niedawno uruchomiono także inną tematyczną kryptowalutę o nazwie CoronaCoin. Wygenerowano ich tyle, ile ludzi na świecie. Z każdą śmiercią jednej osoby na koronawirusa, wartość waluty NCOV wzasta. Jak widać panująca na świecie pandemia koronawirusa udziela się internautom w formie festiwalu kiepskich żartów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)