Parallels Desktop 7 for Mac już dostępny dla użytkowników

Parallels Desktop 7 for Mac już dostępny dla użytkowników

01.09.2011 11:37, aktualizacja: 01.09.2011 13:22

Od dzisiaj użytkownicy popularnego środowiska wirtualizacji Parallels Desktop for Mac mogą dokonać jego aktualizacji do wersji 7. Twórcy zapowiadają głęboką integrację z systemem OS X Lion.

Najnowsze wydanie programu zostało zintegrowane z OS X Lion, w tym z takimi narzędziami jak Launchpad czy Mission Control. Z ich poziomu będzie można uruchamiać i obsługiwać programy w wirtualizowanym systemie Windows. Kolejne funkcje to dzielenie się nagraniami z kamer iSight i FaceTime HD między systemem gościem i Mac OS X, zwiększona pamięć wideo do 1 GB, a także lepsza jakość grafiki. Parallels Desktop 7 for Mac zaoferuje również szybsze przywracanie systemu Windows (średnio o 60%). Ciekawym rozwiązaniem ma być wirtualizacja Mac OS X Lion jako gościa na systemie... OS X Lion. Jest to możliwe dzięki zmianom w licencji wprowadzonym w czerwcu przez firmę Apple.

Parallels Desktop 7 for Mac dostępny jest w cenie 49,99 dolarów dla użytkowników wcześniejszych wersji programu. Aktualizacji można dokonać z poziomu strony producenta. Osobna wersja aplikacji dla tych użytkowników, którzy zaczynają swoją przygodę z produktami firmy Parallels wprowadzona będzie 6 września. Zapłacimy za nią 79,99 dolarów (wersja dla uczniów - 39,99).

Parallels Desktop to oprogramowanie do uruchamiania jednej lub kilku wirtualnych maszyn w ramach jednego fizycznego komputera. Wirtualna instancja korzysta w takim przypadku z zasobów sprzętowych komputera-gospodarza, ale zachowuje się i jest widoczna z zewnątrz jak zupełnie niezależny system. Parallels Desktop to rozwiązanie korzystające z dopiero wchodzącej pod strzechy technologii Hypervisor znacznie zwiększającej możliwości wirtualizacji. Ponadto program potrafi wykorzystać architekturę Intel VT i AMD Pacifica. Na uwagę zasługuje też polska wersji językowa aplikacji.

Wersje testowe wcześniejszych wydań Parallels Desktop można pobrać z naszego portalu. Dostępne są dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)