Parlament Europejski zadecydował: Snowden może czuć się bezpiecznie na terenie Unii Europejskiej

Parlament Europejski zadecydował: Snowden może czuć się bezpiecznie na terenie Unii Europejskiej

Parlament Europejski zadecydował: Snowden może czuć się bezpiecznie na terenie Unii Europejskiej
29.10.2015 19:02, aktualizacja: 30.10.2015 14:12

Sytuacja Edwarda Snowdena, który od pewnego czasu przebywa dzięki udzielonemu mu tam azylowi politycznemu, na terenie Federacji Rosyjskiej, jest zapewne znacznie bardziej komfortowa, niż na przykład uwięzionego w londyńskiej ambasadzie Ekwadoru, Juliana Assange'a. Decyzją Parlamentu Europejskiego Snowden będzie mógł się czuć bezpiecznie także goszcząc w państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Hearing reports EU just voted 285-281, overcoming huge pressure, to cancel all charges against me and prevent extradition. Game-changer.

— Edward Snowden (@Snowden) październik 29, 2015W dzisiejszym głosowaniu, przy liczbie 285 głosów za i 281 przeciw, Parlament Europejski zadecydował o odrzuceniu wszelkich zarzutów stawianych Edwardowi Snowdenowi przez amerykańską władzę. W związku z tym, będzie on mógł się ubiegać o azyl polityczny, co oczywiście automatycznie oddala ryzyko ekstradycji do USA przez państwa UE.

Sam zainteresowany nie kryje podekscytowania, pierwsze doniesienia o decyzji PE były dla niego wręcz nieprawdopodobne. Według Snowdena zmienia ona jego sytuację w sposób przełomowy. O tym, jak demaskator programu PRISM wykorzysta nowe możliwości, dowiemy się zapewne już wkrótce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)