Parlament Europejski zadecydował: Snowden może czuć się bezpiecznie na terenie Unii Europejskiej

Parlament Europejski zadecydował: Snowden może czuć się bezpiecznie na terenie Unii Europejskiej
29.10.2015 19:02
Parlament Europejski zadecydował: Snowden może czuć się bezpiecznie na terenie Unii Europejskiej

Sytuacja Edwarda Snowdena, który od pewnego czasu przebywa dzięki udzielonemu mu tam azylowi politycznemu, na terenie Federacji Rosyjskiej, jest zapewne znacznie bardziej komfortowa, niż na przykład uwięzionego w londyńskiej ambasadzie Ekwadoru, Juliana Assange'a. Decyzją Parlamentu Europejskiego Snowden będzie mógł się czuć bezpiecznie także goszcząc w państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Hearing reports EU just voted 285-281, overcoming huge pressure, to cancel all charges against me and prevent extradition. Game-changer.

— Edward Snowden (@Snowden) październik 29, 2015W dzisiejszym głosowaniu, przy liczbie 285 głosów za i 281 przeciw, Parlament Europejski zadecydował o odrzuceniu wszelkich zarzutów stawianych Edwardowi Snowdenowi przez amerykańską władzę. W związku z tym, będzie on mógł się ubiegać o azyl polityczny, co oczywiście automatycznie oddala ryzyko ekstradycji do USA przez państwa UE.

Sam zainteresowany nie kryje podekscytowania, pierwsze doniesienia o decyzji PE były dla niego wręcz nieprawdopodobne. Według Snowdena zmienia ona jego sytuację w sposób przełomowy. O tym, jak demaskator programu PRISM wykorzysta nowe możliwości, dowiemy się zapewne już wkrótce.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)