Patriotyzm gospodarczy w wersji mobilnej – wybieraj polskie produkty z Polą

Strona głównaPatriotyzm gospodarczy w wersji mobilnej – wybieraj polskie produkty z Polą
23.11.2015 14:51
Patriotyzm gospodarczy w wersji mobilnej  – wybieraj polskie produkty z Polą

W sklepie Google Play pojawiła się interesująca polska aplikacja, która może być bardzo przydatna dla konsumentów, którzy podczas decyzji zakupowych biorą pod uwagę czynnik patriotyczny. Program Pola pozwala bowiem na łatwe i szybkie uzyskanie informacji o tym, na ile dany produkt został wyprodukowany przez polską firmę.

bEIGEOgR

Po uruchomieniu aplikacji, użytkownik ma możliwość zeskanowania kodu kreskowego produktu za pomocą aparatu. Gdy już to zrobi, w dolnej części aplikacji pojawi się belka z nazwą firmy, która go wyprodukowała. Jeżeli będzie to firma polska, to wyświetli się jej pełna nazwa oznaczona dodatkowo czerwonym paskiem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po naciśnięciu belki użytkownik zyskuje dostęp do bardziej szczegółowych informacji. Producent przygotował stustopniową skalę, z której można dowiedzieć się na ile daną firmę można określić jako polską. Jest to ocenianie w czterech, widocznych dla użytkownika, aspektach. Pod uwagę brane jest czy spółka produkuje, prowadzi badania i rozwój i czy jest zarejestrowana nad Wisłą. Na ocenę wpływa także fakt, czy jest ona częścią zagranicznego koncernu.

bEIGEOgT

Do zdobycia powyższych informacji konieczne jest oczywiście połączenie z Siecią. Twórcy aplikacji przygotowali dość dużą bazę danych – przeskanowanie kilku kodów tylko raz zakończyło się całkowitym brakiem informacji, i to bynajmniej nie w przypadku, gdy Polą potraktowaliśmy organizer Casio DigitalDiary wyprodukowany przez Casio dwie dekady temu. Aplikacja nie dostarczyła szczegółowych informacji, ale była w stanie poinformować nas o tym, że urządzenie zostało wyprodukowane w Japonii.

350169459170174913

Ponadto sami użytkownicy mogą zarówno umieszczać dane o firmach, jak i aktualizować już dostępne. Funkcjonalność aplikacji jest skrajnie ograniczona – oprócz uzyskiwania danych o polskości firm użytkownik może jednak zapoznać się z metodologią twórców bazy oraz ogólnymi informacjami na temat zespołu odpowiedzialnego za program. A także poznać cel jaki im przyświeca – jest nim umożliwienie konsumentom zakupu „produktów z duszą” oraz wspierania polskiej gospodarki.

W zasadzie jedynym mankamentem Poli jest długi czas skanowania kodów. Program niestety ma problemy z wyostrzaniem obrazu, przez co podczas każdorazowej próby zdobycia informacji o producencie trzeba dokonywać kilku prób. Niemniej dla osób, dla których istotna jest kwestia udziału polskiego kapitału w wybieranych produktach, Pola będzie niezwykle przydatna. Aplikację można znaleźć w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEIGEOhP