PayPal wchodzi w świat Bitcoina. Płatności kryptowalutą dostępne w ciągu kilku miesięcy

PayPal wchodzi w świat Bitcoina. Płatności kryptowalutą dostępne w ciągu kilku miesięcy

PayPal wchodzi w świat Bitcoina. Płatności kryptowalutą dostępne w ciągu kilku miesięcy
Tomek Kondrat
09.09.2014 12:58

Jedna z największych i najpopularniejszych firm oferujących usługi płatnicze, amerykański PayPal, pozwoli swoim użytkownikom na korzystanie z bitcoinów. Informację podał Bill Ready, Dyrektor Generalny Braintree – partnera płatniczego giganta. Płatności kryptowalutą zostaną w ciągu kilku miesięcy zintegrowane z oficjalnymi aplikacjami na Androida i iOS, a sami użytkownicy bez problemu będą mogli wykorzystać urządzenia mobilne do zakupów. Aby wprowadzić bitcoiny, PayPal nawiązał współpracę z firmą Coinbase.

Obraz

Amerykańska firma Braintree została wykupiona przez firmę PayPal niemal rok temu. Transakcja była warta 800 milionów dolarów. Firma chce wykorzystać doświadczenie Braintree do wprowadzenia bezpośrednich płatności za pomocą bitcoinów. Wedle informacji, które przekazał Ready, płatności za pomocą smartfonów stanowią jedynie 10-15% ogółu transakcji wymagających danych z kart płatniczych i kredytowych. Według dyrektora Braintree, użytkownicy tracą zbyt wiele czasu na wprowadzenie tych informacji i często decydują się na zaniechanie transakcji. Na kanale YouTube firmy pojawił się następujący filmik reklamujący usługę.

Firma Braintree obsługuje płatności takich firm jak Uber, Airbnb oraz Dropbox. CEO firmy stwierdził, że wartość firmy wzrasta o 25% co kwartał i od czasu wchłonięcia przez serwis eBay (właściciela PayPala) zarobiła 14 miliardów dolarów.

Wprowadzenie bitcoinów ma przyspieszyć transakcje i spowodować, że klienci będą korzystali z płatności mobilnych dużo częściej. Możliwość płatności bitcoinami będzie wprowadzona w ciągu kilku miesięcy. Jest to możliwe dzięki porozumieniu z firmą Coinbase. Z portfela tej znanej w świecie Bitcoina firmy korzysta 1,6 miliona użytkowników na całym świecie. W grudniu 2013 roku startup zdobył finansowanie w wysokości 25 milionów dolarów.

PayPal pracuje nad usługą OneTouch, która pozwoli na bezpośrednie płacenie za usługi z poziomu różnych aplikacji. Usługa jest dostępna na terenie Stanów Zjednoczonych, jednak w ciągu kilku miesięcy usługa powinna zostać wprowadzona w innych państwach. Więcej informacji o Bitcoinie i PayPalu można znaleźć na blogu Braintree.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)