Pekao wprowadza płatności zbliżeniowe na smartfonach z mobilnym Windowsem

Pekao wprowadza płatności zbliżeniowe na smartfonach z mobilnym Windowsem

Pekao wprowadza płatności zbliżeniowe na smartfonach z mobilnym Windowsem
03.03.2016 11:11, aktualizacja: 03.03.2016 12:41

Nie od dziś wiadomo, że Microsoft ma ambicję popularyzowania płatności mobilnych z użyciem smartfonów z Windowsem w ramach obsługi Host Card Emulation. Nadeszły dobre wieści dla polskich użytkowników mobilnych okienek: bank Pekao wprowadził możliwość płacenia zbliżeniowo smartfonami z Windowsem.

Pekao aplikacji PeoPay w wersji na mobilnego Windowsa dostępna jest już funkcja „zbliż i płać”, znana z wersji programu Androidem. Pekao deklaruje, że zbliżeniowe transakcje na mobilnym Windowsie 10 wprowadził jako… pierwszy na świecie.

Obraz

W praktyce do dokonania płatności konieczne jest uruchomienie aplikacji, wybranie kafelka „zbliż i płać” a następnie przyłożenie słuchawki z Windowsem do terminalu. W przypadku transakcji o wartości większej niż 50 zł konieczne jest autoryzowanie jej poprzez wprowadzenie PIN-u.

W ustawieniach PeoPay jest użytkownik może ponadto uruchomić tryb „szybka płatność”. Wówczas do dokonania transakcji poniżej 50 zł nie będzie nawet konieczne uruchamianie aplikacji: zostanie ona zrealizowania automatycznie po przyłożeniu urządzenia do terminalu.

Mimo ostatnich rewelacji o rychłym końcu mobilnego Windowsa, Polska to nadal ostoja miłośników smartfonów z systemem Microsoftu i wprowadzenie właśnie nad Wisłą obsługi transakcji zbliżeniowych może być owocne. Najnowszą wersję PeoPay można już znaleźć w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)