Philips Hue — inteligentne żarówki wchodzą do sklepów Apple

Philips Hue — inteligentne żarówki wchodzą do sklepów Apple

29.10.2012 13:15

Jeszcze pewnie nie wszyscy przyzwyczaili się do tego, że tradycyjne żarówki, dające nam przez wiele lat „ciepłe” światło (w takim sensie, że w wielu domach służyły one przy okazji do dogrzewania pomieszczeń...), ustąpiły miejsca rozwiązaniom energooszczędnym, a tymczasem w Stanach Zjednoczonych Philips rozpoczyna sprzedaż następnej generacji oświetlenia. Inteligentne żarówki z serii Hue trafią lada dzień do dystrybucji w sklepach Apple.

Chodzi o rozwiązanie, które umożliwia nam kontrolę natężenia światła, czy jego barwy, z poziomu smartfona lub tabletu. Wystarczy zainstalować darmową aplikację i powkręcać żarówki Hue w wybranych pokojach. Zarządzanie systemem złożonym z maksymalnie 50 takich „ledówek” umożliwia specjalna stacja bazowa, która powinna być stale podłączona do prądu, jak również sieci domowej. Ot, taki router oświetleniowy. Jakie zyskujemy możliwości? Nigdy więcej wstawania do przełącznika. Na ulubionym urządzeniu podręcznym (promowany jest iOS, ale Android minimum 2.2 też wszystko obsłuży) jesteśmy w stanie ustawiać pojedyncze żarówki według własnego widzimisię. Aplikacja ma kilka domyślnych trybów, wśród nich miedzy innymi światło sprzyjające zasypianiu, wstawaniu, nauce, czy relaksowi. Z ciekawszych funkcji wymienić warto zdalne zapalanie światła w domu, gdy jesteśmy akurat na wyjeździe.

Spełnienie marzeń elektryków, którzy nie muszą już bawić się ze specjalnymi centralkami i jeszcze przerabiać instalacji? Poniekąd, ale rzecz jasna najtaniej nie jest. Zestaw startowy, ze stacją i trzema żarówkami Hue (600 lumenów), wyceniono na 199 dolarów. Sama żarówka, przewidziana na 15 tysięcy godzin, to koszt 59 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)