Photoshop i Premiere Elements 8 udostępnione

Photoshop i Premiere Elements 8 udostępnione

23.09.2009 14:45, aktualizacja: 23.09.2009 22:49

Firma Adobe udostępniła kolejne wersje aplikacji z rodziny Elements - czyli Adobe Photoshop Elements 8 oraz Adobe Premiere Elements 8, dostępny jest również pakiet zawierający oba produkty.

Rozwiązania z rodziny Elements to odmiany profesjonalnych aplikacji w wydaniu skierowanym do domowego użytkownika. Są wielokrotnie tańsze, łatwiejsze w obsłudze, a wbrew temu co mogłoby się wydawać niewiele uboższe.

Nowa wersja programu Photoshop Elements, programu do obróbki fotografii, zawiera sporo interesujących nowości, jedną z najciekawszych jest możliwość rekompozycji fotografii poprzez zmianę rozmiaru bez zniekształceń istotnych treści. Wprowadzono również ulepszenie ekspozycji poprzez łączenie fotografii robionych z lampą i bez, wprowadzono automatyczne wyszukiwanie najlepszych fotografii i materiałów wideo. Pojawiła się również niezwykle interesująca opcja - znajdowanie określonych osób - związana z funkcją Rozpoznawanie ludzi, która automatycznie wykrywa osoby na zdjęciach. Wprowadzono nowe możliwości kompozycji i szablony.

Wprowadzono również kilka ulepszeń, m. in.: pojawił się ulepszony Organizator umożliwiający wygodne zarządzanie zasobami multimedialnymi, poprawiono również narzędzia do automatycznego usuwania wad.

Wraz z Photoshopem pojawiła się również nowa wersja domowego Adobe Premiere, która także została wyposażona w szereg nowości. Wśród nowości znalazłą się automatyczna synchronizacja multimediów pomiędzy komputerami, nowe możliwości udostępniania w atrakcyjnej formie materiałów wideo w sieci (flash), funkcja umożliwiająca wprowadzenie zabawnego efektu dzięki możliwości dodania obiektu automatycznie podążającego za poruszającą się np. postacią. Wprowadzono wiele nowych opcji automatyzujących i przyspieszających prace nad filmem.

Zarówno Photoshop Elements 8 jak i Premiere Elements 8 wspierają Windows 7 oraz technologię Windows Touch. Programy niebawem pojawią się na polskich półkach, ceny prawdopodobnie będą zbliżone do poprzednich wersji tj. ok. 350 zł, za program bądź ok. 550 zł za pakiet zawierający obie aplikacje. Wersję testową Adobe Photoshop Elements 8 pobrać można w dziale: PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej, wersja testowa Premiere Elements 8 czeka w dziale: PROGRAMY -> Multimedia -> Tworzenie i edycja filmów. Wersji testowej programu Photoshop Elements 8 dla Mac OS jeszcze nie udostępniono, natomiast Premiere Elements 8 nie będzie oferowany dla tego systemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)