Photosynth jednak przetrwa cięcia Microsoftu – spektakularne nowe funkcje

Photosynth jednak przetrwa cięcia Microsoftu – spektakularne nowe funkcje

Photosynth jednak przetrwa cięcia Microsoftu – spektakularne nowe funkcje
15.07.2015 10:58, aktualizacja: 15.07.2015 11:23

W związku z cięciami finansowymi Microsoftu, Internet obiegły w ostatnim czasie informacje o likwidacji szeregu usług i aplikacji. Dotyczyło to częściowo także programu Photosynth pozwalającego, dzięki odnajdywaniu wspólnych punktów na zbiorach zdjęć, tworzyć na przykład panoramy sferyczne. Możliwe jednak, że koniec prac nad Photosynthem został ogłoszony przedwcześnie, udostępniono bowiem spektakularną prezentację możliwości programu, które nie były wcześniej znane.

Informacja o „emeryturze” mobilnych aplikacji Photosynth ukazała się kilka dni temu na oficjalnym blogu programu. W zasadzie nie wspomniano nic o zakończeniu działalności całej usługi, niemniej w komentarzach pojawiły się słuszne uwagi użytkowników dotyczące braku możliwości tworzenia panoram za pomocą smartfonów.

Na istnienie strony photosynth.com/preview zwrócił uwagę między innymi poważany programista aplikacji na Windows Phone'a, Rudy Huyn. Mimo informacji o wstrzymaniu prac nad rozwojem aplikacji mobilnych, na stronie usługi pojawiły się dziesiątki interaktywnych animacji, które mogą być przykładem nowych funkcji Photosyntha.

Choć sprawiają one wrażenie fotorealistycznych modeli 3D, zostały wykonane dzięki łączeniu dziesiątek lub setek zdjęć. Zasadniczą różnicą w stosunku do znanych już panoram sferycznych jest fakt, że użytkownik może się po animacji „poruszać”. Począwszy od obejścia wrocławskiego pomnika Fredry, a skończywszy na animacji pozwalającej na spacer po plaży, efekty wyglądają imponująco.

Nie jest jeszcze jasne, jak i kiedy nowe, quasitrójwymiarowe animacje, będą mogli tworzyć użytkownicy. Sam Huyn dopuszcza możliwość, że nowe funkcje Photosyntha, wraz z aplikacjami, zostaną udostępnione przy okazji premiery Windowsa 10. Są to jednak tylko spekulacje, a spektakularne efekty pracy Photosyntha można na razie jedynie podziwiać na photosynth.com/preview.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)