Pieceable Viewer — aplikacje dla iPhone'a w przeglądarce

Pieceable Viewer — aplikacje dla iPhone'a w przeglądarce

12.04.2011 12:37

Firma Pieceable uruchomiła dziś swój pierwszy produkt — Pieceable Viewer.

Pieceable Viewer umożliwia uruchamianie bezpośrednio w przeglądarce aplikacji dla iPhone'a, które umieszczono na stronach internetowych. Umożliwia to wypróbowanie aplikacji bez instalacji na telefonie i, jeśli technologia się przyjmie, znacznie poszerzone zostaną możliwości testowania aplikacji zarówno podczas jej tworzenia jak i przed pobraniem i zainstalowaniem na telefonie użytkowników. Zachowanie i funkcje aplikacji są symulowane z użyciem Flasha, więc aplikacja nie jest w żaden sposób modyfikowana, a od strony dewelopera kod nie wymaga żadnego przygotowania do udostępniania. Przykładowe aplikacje oraz cennik (oferowane są konta darmowe oraz płatne) można znaleźć na stronie domowej projektu. Ponadto już za kilka tygodni technologia Pieceable zostanie przystosowana również do uruchamiania aplikacji dla Androida.

Deweloperzy mogą udostępnić aplikację w serwisie Pieceable, gdzie zostanie dla niej stworzona specjalna strona. Kolejnym krokiem jest przekazanie odnośnika do tej strony użytkownikom, którzy będą mogli korzystać z w pełni funkcjonalnej kopii aplikacji w swojej przeglądarce. Według CEO Pieceable, Freda Pottera, jest to obecnie najłatwiejszy sposób na udostępnienie demonstracyjnej wersji aplikacji w sieci. Istotną zaletą technologii opracowanej przez Pieceable jest również to, że stwarza ona możliwość obejścia limitu liczby urządzeń narzuconego na konta deweloperów w App Store przez Apple — na koncie kosztującym 99 dolarów można zarejestrować jedynie 100 urządzeń w ciągu roku.

Po wydaniu Pieceable Viewer, firma Pottera nie zamierza jednak osiąść na laurach. Celem jej istnienia jest pomoc w tworzeniu aplikacji mobilnych również osobom, które nie potrafią lub nie mają ochoty na pisanie kodu. Na tym polu Pieceable chce konkurować z Mobile Roadie i AppMakr. Aplikacje stworzone z użyciem rozwiązań tej firmy z pewnością będą charakteryzować się ciekawym interfejsem użytkownika, gdyż w planach jest umożliwienie bardzo daleko posuniętej kontroli nad wyglądem i zachowaniem programu. Należy spodziewać się, że pełną gamę produktów Pieceable zobaczymy jeszcze przed końcem tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)