Pierwsza aplikacja Google na Apple Watcha zaskakuje i... nie zachwyca

Pierwsza aplikacja Google na Apple Watcha zaskakuje i... nie zachwyca

Pierwsza aplikacja Google na Apple Watcha zaskakuje i... nie zachwyca
14.05.2015 22:39

Kilka tygodni po rozpoczęciu sprzedaży Apple Watcha, Google zaprezentowało swoją pierwszą aplikację na to urządzenie. Tych, którzy spodziewali się, że wkrótce dzięki smartzegarkowi na swoim nadgarstku, zyskają dostęp do skrzynki Gmaila czy porozmawiają przez Hangouts, czeka jednak rozczarowanie.

Gmail czy Hangouts to tylko pojedyncze przykłady z długiej listy usług, które ucieszyłyby posiadaczy smartzegarka Apple. Równie duży entuzjazm wzbudziłaby pewnie aplikacja umożliwiająca korzystanie z Map czy Dysku Google. Tym bardziej zaskakujący jest fakt, że wybór padł na mało popularną Google News & Weather.

Obraz

W wersji programu na Androida użytkownik zyskuje dostęp do ponad 60 tysięcy źródeł informacji z różnych kategorii oraz aktualne informacje o warunkach pogodowych. Mimo to trudno stwierdzić, aby oferowane funkcje cieszyły się wśród użytkowników szczególnym zainteresowaniem. Szczególnie biorąc pod uwagę, że są oni przyzwyczajeni do pobierania informacji z kanałów RSS lub Twittera, a informacje o pogodzie z łatwością można pozyskać bez konieczności uruchamiania dodatkowych aplikacji, dzięki odpowiednim widżetom.

Wersja Google News & Weather w wersji na iOS została opublikowana dopiero jesienią zeszłego roku i właśnie doczekała się aktualizacji, która czyni ją kompatybilną z Apple Watchem. Jej funkcjonalność jednak nie porywa. Użytkownik ma dostęp jedynie do nagłówków artykułów, niedostępne są także jakiekolwiek powiadomienia, które w kontekście aplikacji informującej o pogodzie byłyby przecież jak najbardziej na miejscu.

Taka sytuacja może oczywiście wynikać z niechęci Google do wzbogacania Apple Watcha o nowe funkcje, przynajmniej na tak aktualnym etapie. Pojawienie się na tym urządzeniu wspomnianych wcześniej aplikacji zapewne dałoby Apple oręż w walce o rynek z urządzeniami Android Wear. Jednak w miarę jak Apple Watch będzie stawał się coraz popularniejszy, Google prędzej czy później zostanie zmuszone do podjęcia kluczowych decyzji w tej kwestii.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)