Pierwsza aplikacja Mozilli w App Store - Firefox Home dla iPhona

Pierwsza aplikacja Mozilli w App Store - Firefox Home dla iPhona

01.07.2010 13:16, aktualizacja: 01.07.2010 16:58

Mozilla wysłała do App Store swoją pierwszą aplikację - nie jest to jednak przeglądarka Firefox. Z kolei nową aplikację dla Androida wydał Yahoo!

Firefox Home dla telefonów iPhone to narzędzie umożliwiające synchronizację ustawień między komputerem, a smartfonem. Aplikacja pozwala również na przeglądanie zakładek, ustawień, ulubionych stron, historii odwiedzonych witryn itp. Firefox Home zapewne zostanie wkrótce zatwierdzony przez administratorów App Store i pojawi się w sklepie.

Mozilla jak dotąd nie przygotowała jeszcze stabilnej wersji swojej przeglądarki internetowej dla smartfonów. Cały czas trwają prace nad przeglądarką Fennec dla systemu Android, lecz na razie nie wyszły one poza wczesne, niestabilne wersje. Swoją wersję przeglądarki w App Store ma już Opera Software (bijąca rekordy popularności Opera Mini). Mozilla na tym polu radzi sobie znacznie gorzej. Być może Firefox Home będzie pierwszym krokiem w stronę wprowadzenia własnej przeglądarki dla smartfonów.

Przy okazji warto jeszcze wspomnieć, że użytkownicy systemu Android mogą już skorzystać z nowej aplikacji udostępnionej przez Yahoo! Firma wprowadziła do e-sklepu Google klienta poczty e-mail. Jest on przeznaczony przede wszystkim do obsługi kont Yahoo! Mail. Oferuje między innymi dostęp do książki adresowej, zaawansowane wyszukiwanie czy pobieranie i przeglądanie załączników. Można skorzystać również z aplikacji Yahoo! Messenger, która może być uruchamiana z poziomu programu pocztowego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)