Pierwsza część BioShock trafi na iOS

Pierwsza część BioShock trafi na iOS

Pierwsza część BioShock trafi na iOS
04.08.2014 21:41, aktualizacja: 04.08.2014 21:56

Jedna z bardziej rozpoznawalnych gier komputerowych trafia na urządzenia mobilne. BioShock będzie dostępny dla użytkowników wybranych modeli iPhone’a oraz iPada.

Największą popularnością na mobilnym sprzęcie cieszą się proste gry, jak chociażby Flappy Bird, które ostatnio powróciło, ale w wersji przeznaczonej na jedną, niezbyt popularną platformę. Jednak producenci co jakiś czas wydają tytuły znacznie bardziej rozbudowane. Aktualnie smartfony i tablety dysponują na tyle dużą mocą, że są w stanie uruchomić gry znane z komputerów, w które graliśmy jeszcze kilka lat temu. Do grona takich produkcji już niedługo dołączy kultowy BioShock.

Producent zapowiedział, że BioShock w niewiele zmienionej edycji trafi na urządzenia działające pod kontrolą iOS (iPhone 5, 5C, 5S oraz iPad 4, Mini 2, Air) . Wydaniem tej gry zajmie się studio 2k China, któremu zawdzięczamy takie mobilne tytuły jak Borderlands Legends i NBA 2K14.

BioShock on iPad Gameplay, Developer Commentary

Oczywiście BioShock na mobilnym sprzęcie nie zaoferuje takiej samej oprawy graficznej, co w wersji przeznaczonej na komputery osobiste, ale pod wieloma innymi elementami dostaniemy tę samą grę. Tytuł ma ukazać się jeszcze przed końcem lata, niestety jego cena nie będzie należała do niskich.

BioShock został wydany w 2007 roku, obecnie przez wielu graczy uważany jest za produkcję kultową. W grze wcielamy się w Jacka, który przeżył katastrofę lotniczą i trafił do podwodnego miasta Rapture. Podczas przemierzania świata zmierzy się z wieloma przeciwnikami. W BioShock spotkamy elementy znane z gier fabularnych, a także tytułów z gatunku survival horror.

W przyszłości powinniśmy na mobilnych urządzeniach zobaczyć więcej gier znanych nam z komputerów i konsol. Na jakie tytuły najbardziej czekacie?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)