Pierwsze smartfony Nokii z Windows Phone 7 za rok

Pierwsze smartfony Nokii z Windows Phone 7 za rok

04.04.2011 16:45

Jak stwierdził przedstawiciel Nokii, negocjacje z Microsoftem w sprawie umowy o współpracy, idą gładko. Pierwsze smartfony z Windows Phone 7 pojawią się na rynku w 2012 roku.

Kai Oistamo z Nokii w rozmowie dla Reutersa stwierdził, że rozpoczęte z Microsoftem negocjacje w sprawie wdrażania Windows Phone 7 idą w dobrym kierunku i powinny niedługo zostać zakończone - być może jeszcze w tym miesiącu. Obie firmy ogłosiły współpracę w pierwszej połowie lutego. Jednak ostateczne zawarcie umowy może potrwać, jak powiedział szef Nokii, Stephen Elop, nawet kilka miesięcy - głównie z powodów prawnych. Przeciągające się negocjacje skłoniły niektórych analityków do stawiania pytań, czy nie wpłynie to na proces wprowadzania Windows Phone do smartfonów Nokii.

Początkowo zapowiadano, że pierwsze telefony z systemem Microsoftu powinny pojawić jeszcze w tym roku. Następnie okazało się, że bardziej prawdopodobny jest początek 2012. Oistamo zapowiedział, że Nokia szykuje dużą liczbę smartfonów z Windows Phone 7. Prace nad wprowadzaniem systemu do telefonów rozpoczęły się w drugiej połowie marca.

Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, według niektórych prognoz Windows Phone 7 do 2015 roku może stać się popularniejszy od iOS rozwijanego przez firmę Apple i całkowicie zmarginalizować Symbiana. Ma się tak stać właśnie za sprawą porozumienia Microsoftu z Nokią.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)