Pierwsze spojrzenie na usługę społecznościową Google

Pierwsze spojrzenie na usługę społecznościową Google

08.12.2010 15:16

Do Sieci przeciekł zrzut ekranu przygotowywanej przez firmę Google nowej usługi społecznościowej. Poznaliśmy też jej nową nazwę - Google +1.

Pogłoski na temat usługi społecznościowej firmy Google krążą od kilku miesięcy. Zmieniały się nie tylko daty domniemanej premiery produktu, ale nawet jego nazwy. Początkowo mowa była o Google Me, później pojawiła się nazwa kodowa Emerald Sea. Teraz zaś TechCrunch donosi, że usługa nazywa się Google +1. Serwis zamieścił też zrzut ekranu prezentujący nową usługę, nad którą ma pracować Google. Chodzi konkretnie o niewielki pasek w górnej części okna przeglądarki internetowej, tuż obok adresu e-mail użytkownika zalogowanego w Google Apps. Za jego pomocą będzie można łatwo podzielić się przeglądanymi materiałami, a także połączyć ze znajomymi (zakładka Loop).

Informacje na temat nowych usług potwierdził Google. Przedstawiciele firmy nie ujawnili jednak dalszych szczegółów. Zgodnie z zapowiedziami Erica Schmidta, szefa firmy, Google skupi się na połączeniu obecnych usług, a nie tworzeniu klona Facebooka. Nie jest jeszcze znana dokładna data premiery projektu Google +1. Możliwe, że usługa pojawi się na początku przyszłego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)