Pierwsze zdjęcia Symbiana^4

Pierwsze zdjęcia Symbiana^4

19.07.2010 12:01

Fundacja Symbiana opublikowała kod źródłowy odpowiedzialny za ekran główny nowego systemu Symbian^4. Internauci mogą zapoznać się ze zrzutami ekranu prezentującymi wygląd oprogramowania.

Zrzuty ekranu pochodzą nie z telefonu z systemem Symbian4, ale z emulatora i prezentują wczesną wersję oprogramowania. Można je obejrzeć między innymi na stronach TheNextWeb. Programiści zastrzegają sobie prawo do zmian w wyglądzie interfejsu. Jak można zauważyć na pierwszy rzut oka, Symbian4 przypomina nieco konkurenta - Androida firmy Google. Nowością jest pasek menu w górnej części ekranu, który ma oferować dostęp do funkcji czy aplikacji. Zrzuty ekranu pokazują też pierwsze widżety dla systemu, możliwość wyboru tapety czy wyszukiwanie plików. Według przewidywań Symbian^4 ma trafić do pierwszych telefonów na początku przyszłego roku. Nokia równolegle rozwija inny system - MeeGo, który ma być wykorzystywany w smartfonach.

Czy Nokia zdoła poprawić wyniki finansowe dzięki nowemu systemowi? Symbian^4 nie przedstawia - przynajmniej, na razie - żadnych wyjątkowych rozwiązań. Firmie zależy jednak bardziej na wprowadzeniu solidnego oprogramowania, które sprawdzi się w zwykłych telefonach, niż na zachwyceniu użytkowników. Dla bardziej zaawansowanych telefonów przeznaczony będzie system MeeGo, nad którym trwają prace wspólnie z Intelem. Tutaj Nokia będzie miała twardy orzech do zgryzienia. Na rynku istnieje mocna konkurencja - Apple i Google - a wkrótce swój system operacyjny zaprezentuje także Microsoft.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)