Pierwszy antywirus dla systemu Windows Phone

Pierwszy antywirus dla systemu Windows Phone

07.09.2011 14:17, aktualizacja: 07.09.2011 16:36

W e-sklepie Microsoftu pojawił się pierwszy skaner antywirusowy dla systemu Windows Phone. Swoje wersje programów zabezpieczających mają już Android i iOS.

Skaner wydany został przez znaną z oprogramowania zabezpieczającego firmę AVG, a dostępny jest za darmo. W ramach aplikacji otrzymujemy dwie podstawowe usługi — Safe Web Surfing i Safe Search. Pierwsza polega na monitorowaniu poruszania się Internecie, druga natomiast chroni użytkownika przed niebezpiecznymi stronami podczas korzystania z wyszukiwarki. Dodatkowo skaner może przejrzeć naszą bibliotekę muzyczną, a także zapisane zdjęcia. Niestety, na razie nie obejmuje to ani dokumentów (np. PDF), ani programów. Być może funkcje te pojawią się w kolejnych wydaniach aplikacji.

Skąd pomysł na antywirusa dla mało popularnego Windows Phone? Zwłaszcza, że ten niespecjalnie radzi sobie z zagrożeniami. Jak na razie najczęściej słyszymy o niebezpiecznym oprogramowaniu dla Androida. Jednak nawet i tutaj trojany czy ataki cyberprzestępców to obecnie margines nie stanowiący dużego zagrożenia dla zwykłych użytkowników smartfonów czy tabletów. Firmy zajmujące się bezpieczeństwem wolą jednak dmuchać na zimne a jednocześnie szykują się na wejście na kolejny rynek usług? Aplikacje chroniące przed złośliwym oprogramowaniem są już dostępne dla Androida i iOS. Windows Phone na razie dużo brakuje do popularności konkurencji, ale warto już teraz zatroszczyć się o potencjalnych klientów. Miejmy nadzieję, że wydawanie antywirusów dla systemów mobilnych nie wróży nadchodzącej fali zagrożeń.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)