Pierwszy Commandos, Command & Conquer i Dangerous Dave za darmo w przeglądarce!

Pierwszy Commandos, Command & Conquer i Dangerous Dave za darmo w przeglądarce!

29.01.2016 12:35, aktual.: 29.01.2016 14:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aditya Ravi Shankar to nazwisko, które być może dotychczas niewiele komukolwiek mówiło, ale wkrótce może się to zmienić. Jego posiadaczem jest człowiek, który właśnie umożliwił internautom bezpłatną grę w tak kultowe produkcje, jak Commandos: Behind Enemy Lines, Command & Conquer oraz Dangerous Dave... w przeglądarce. A zrobił to nie dla zysku, a po to, by zaprezentować możliwości HTML5.

Obraz

Wszystkie gry można znaleźć na stronie internetowej Shankara. Efekty jego pracy nie różnią się w zasadzie niczym od oryginałów, autor zadbał nawet o takie kwestie, jak odtworzenie menu. W przypadku Command & Conquer nie zabrakło także rozpoznawalnych filmowych przerywników. Przeglądarkowe gry posiadają także pełne udźwiękowienie oryginału. Nie występują różnice w dostępności ze względu na przeglądarkę, problemy mogą wystąpić tylko w przypadku Internet Explorera 9.

Obraz

Choć projekt jest na razie w fazie beta, to trzeba przyznać, że pomysł został zrealizowany perfekcyjnie, podczas rozgrywki nie napotkaliśmy żadnych problemów w szybkości lub stabilności działania przeglądarki. O tym, jak udało się uzyskać taki efekt, Shankar pisze w swojej książce Pro HTML 5 Games, którą kupić można w serwisie Amazon w formie e-booka i tradycyjnej za niecałe 35 dolarów .

Obraz

Pod każdą z gier autor umieścił komunikat o swoich motywacjach: celem projektu jest tylko dostarczenie technicznego dowodu mojej koncepcji i demonstracja podstawowych elementów gier RTS w HTML5. Nie ma na celu zastosowań komercyjnych. Trudno stwierdzić, czy taka argumentacja przekona właścicieli praw autorskich, z graniem w klasyki w przeglądarce warto się zatem pośpieszyć.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)