Pierwszy dzień E3: Nowy Kinect, przeprosiny Sony

Pierwszy dzień E3: Nowy Kinect, przeprosiny Sony

07.06.2011 12:55, aktualizacja: 07.06.2011 16:16

W Los Angeles odbywają się właśnie targi E3 (Electronic Entertainment Expo) — coroczna wystawa związana z przemysłem rozrywki elektronicznej. Otworzyły ją konferencje prasowe Microsoftu i Sony, dziś wieczorem swoje nowości zaprezentuje Nintendo.

Pierwszego dnia targów zobaczyć można było oczywiście wiele nowości sprzętowych. Microsoft zaprezentował nowe możliwości Kinecta — kontrolera konsoli Xbox 360, który odczytuje ruchy całego ciała gracza — który umożliwi sterowanie konsolą z użyciem głosu i gestów, rozpoznawanie użytkownika, a nawet rysowanie w 3D. Ponadto już tej jesieni Xbox 360 otrzyma nowy interfejs użytkownika, który będzie można obsługiwać głosem. Na konsoli znajdzie się również wyszukiwarka Bing, z użyciem której użytkownik będzie mógł przeszukiwać swoje gry, oraz… Netflix i YouTube. Nowa konsola Microsoftu będzie miała możliwość odtwarzania filmów z tych serwisów, oraz stacji telewizyjnych Canal+, Fox i Sky. Jak widać na zrzutach ekranu, wygląd nowego interfejsu konsoli jest dość podobny do Windowsa 8.

Wiemy już co kryje się pod nazwą kodową NGP (Next Generation Portable). Firma Sony zaprezentowała sukcesora PlayStation Portable — PlayStation Vita — urządzenie, które zatrze granicę między rzeczywistością a światem wirtualnym. Ponadto Jack Tretton, CEO amerykańskiego Sony Computer Entertainment, osobiście przeprosił za problemy z PlayStation Network, które pozbawiły posiadaczy konsol firmy Sony radości z grania i komunikacji.

Poza nowinkami technicznymi, targi E3 pełne są gier. Nowości zapowiedzieli już Ubisoft, Microsoft, Nintendo, Sony, Electronic Arts, Majesco i wielu innych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)