Pierwszy dzień Pwn2Own 2010

25.03.2010 14:27, aktual.: 25.03.2010 14:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jedną z pierwszych ofiar hakerów stał się Internet Explorer 8. Holendrowi Peterowi Vreugdenhilowi przejęcie kontroli nad Windows 7 za pomocą przeglądarki Microsoftu zajęło kilkanaście sekund. Dzisiaj drugi dzień zawodów Pwn2Own 2010.

Wczoraj informowaliśmy o rozpoczęciu zawodów dla hakerów Pwn2Own w Vancouver. Na blogu ZDNet można przeczytać, że zawodnicy bardzo szybko poradzili sobie z zadaniami. Jako jedna z pierwszych przeglądarek padł Internet Explorer 8. Podobno obecni podczas zawodów przedstawiciele Microsoftu nie mieli pojęcia o luce, którą wykorzystał Holender. Za pokonanie IE8 Vreugdenhil otrzymał 10 tys. dolarów. Tyle samo wygrał haker imieniem Nils za przejęcie kontroli nad komputerem przez złamanie Firefoksa 3. Atakowany miał być także Chrome, jednak przeglądarka - jak poinformowali organizatorzy - nie została wczoraj poddana testom. Stanie się to najprawdopodobniej dzisiaj lub jutro.

Do iPhone’a 3GS włamano się w przeciągu 20 sekund. Wyczyn należy do duetu - Ralfa Philippa Weinmanna i Vincenzo Iozzo, którym udało się za pomocą strony WWW skopiować bazę SMS-ów w smartfonie. Z kolei serwis CNET donosi, że przeglądarkę Safari pokonał weteran zawodów - Charlie Miller. Udało mu się to już po raz trzeci z rzędu (Pwn2Own organizowany jest od czterech lat).

Zawody Pwn2Own potrwają jeszcze do jutra. W piątek hakerzy zmierzą się z IE7, Firefoksem 3 i Chrome 4 w systemie Windows XP. Impreza organizowana jest przez firmę TippingPoint w ramach akcji Zero Day Initiative. Na stronach YouTube można obejrzeć krótki film wideo z losowania konkurencji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)