Pierwszy na świecie dostawca Internetu dla piratów

Pierwszy na świecie dostawca Internetu dla piratów

20.07.2010 17:58

Być może już wkrótce swoją działalność rozpocznie pierwszy na świecie dostawca Internetu dla piratów. Na pomysł takiej działalności wpadła Szwedzka Partia Piratów.

Pirate ISP, bo tak będzie nazywać się nowy operator, ma bronić praw użytkowników sieci BitTorrent poprzez umożliwianie im anonimowego dostępu do Internetu. Co więcej, twórcy usługi będą chronić swoich klientów zarówno przed władzami jak i organizacjami zajmującymi się zwalczaniem piractwa. Jak dowiedział się serwis Sydsvenskan.se, piraci chcą dostarczać szerokopasmowy Internet - beta testy usługi już zostały rozpoczęte w mieście Lund w południowo-zachodniej Szwecji. Za około dwa tygodnie z Pirate ISP będą mogli skorzystać inni mieszkańcy regionu, później zaś piracki Internet dostępny ma być najprawdopodobniej dla wszystkich Szwedów.

Zyski z Pirate ISP mają wesprzeć działalność statutową Partii Piratów. Jak powiedział Gustav Nipe, dyrektor firmy, usługa ma również zachęcić innych operatorów do podobnych działań. Chodzi o pokazanie, że dostawcy Internetu mogą w ten sposób walczyć o klienta, powiedział Nipe. To już kolejna tego typu akcja Partii Piratów. Na początku lipca jej członkowie zorganizowali akcję hostowania serwisu The Pirate Bay ze szwedzkiego parlamentu. Podobnie jak teraz chodziło im o zwrócenie uwagi na prawa Internautów do swobodnej wymiany materiałami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)