Pierwszy smartfon z Windows Embedded 8.1 pojawi się w sierpniu

Pierwszy smartfon z Windows Embedded 8.1 pojawi się w sierpniu

Pierwszy smartfon z Windows Embedded 8.1 pojawi się w sierpniu
24.06.2014 17:50, aktualizacja: 25.06.2014 18:54

Na początku roku informowaliśmy o współpracy pomiędzy firmami Panasonic i Microsoft. Owocem tej kooperacji miło być stworzenie pierwszego urządzenia, które działać będzie pod kontrolą systemu Windows Embedded 8. Nowy system bazuje na Windows Phone 8 i skierowany jest do najbardziej wymagających klientów biznesowych. Panasonic poinformował dziś, że urządzenie ujrzy światło dziennie już w sierpniu.

Nowy smartfon od Panasonica będzie w stanie przetrwać pracę w najcięższych warunkach. Urządzenie wytrzyma upadek na beton z wysokości trzech metrów oraz będzie w stanie przetrwać 30 minut w wodzie na głębokości ok. półtora metra. Smartfon zaprojektowano do bezproblemowej pracy w temperaturach od -20°C do 60°C.

Obraz

Omawiane urządzenie nosi nazwę FZ-E1. W środku znajdziemy czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 z zegarem 2,3 GHz i 2 GB RAM-u. Ekran o przekątnej 5-cali i rozdzielczości 720p, będzie mógł być obsługiwany w rękawiczkach, nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych jak np. deszcz. FZ-E1 posiada także moduł Dual SIM oraz olbrzymią baterię o pojemności 6200 mAh, która starczyć ma na 14 godzin intensywnego używania.

Największą „atrakcją” jest jednak sam system Windows Embedded 8.1, oparty o kod Windows Phone 8.1. Biznesowe okienka pozwolą na tworzenie aplikacji współpracujących z różnymi peryferiami, jak czytnik kodów kreskowych czy kart płatniczych. Wszystkie dodatkowe elementy zawarte będą w SDK dostarczonym z Windows Embedded 8.1. System zapełni lukę, jaka powstała po rezygnacji z rozwijania Windows Mobile, który był skierowany zarówno do klientów indywidualnych, jak i urządzeń bardzo wyspecjalizowanych.

FZ-E1 będzie miało również brata bliźniaka, model FZ-X1, z Androidem w wersji 4.2.2. Prócz słabszego procesora (Qualcomm Snapdragon 600 1,7 GHz), pozostałe elementy będzą identyczna jak w wersji FZ-E1. Cena wynosić ma około 2 000 dolarów.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)