Ping zintegrowany z Twitterem, nie z Facebookiem

Ping zintegrowany z Twitterem, nie z Facebookiem

12.11.2010 15:41

Spotkanie Jobsa z Zuckerbergiem, które miało miejsce w zeszły miesiącu, wywołało falę plotek o integracji usługi Ping z Facebookiem. Dziś już wiadomo, że serwis społecznościowy mocno związany z iTunes i gigant portali społecznościowych nie nawiążą współpracy. Jednak Ping zyskał innego potężnego partnera. Jak informuje oficjalny blog, Ping został zintegrowany z Twitterem.

Konto na Twitterze, po połączeniu z kontem Ping, daje możliwość „ćwierkania” o zakupach, ulubionych piosenkach i różnych czynnościach wykonanych na Pingu. Wysłane na mikroblog odnośniki do piosenek pozwolą znajomym przesłuchać ich próbki. Niestety jest to opcja „wszystko albo nic”, więc na Twitter albo nie będzie wysyłane nic, albo wszystkie zakupy, komentarze itd. Ponadto, i co prawdopodobnie najważniejsze, dzięki integracji dwóch kont możliwe jest znajdowanie i masowe dodawanie znajomych w serwisie Ping na podstawie listy z Twittera.

Zmuszanie użytkowników do wysyłania na Twittera wiadomości o każdej aktywności na Pingu nie jest najlepszym posunięciem ze strony Apple i miejmy nadzieję, że ta opcja ulegnie zmianie. Na razie nie wiadomo również, czy opcja „Facebook Connect” kiedykolwiek powróci do Pinga.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)