Pinta 0.5 z nowymi pędzlami i klonowaniem

03.11.2010 11:25

Po czterech miesiącach prac ukazała się kolejna wersja darmowego, wieloplatformowego edytora grafik rastrowych Pinta, mocno inspirowanego popularnym programem Paint.NET.

W najnowszej wersji programu wprowadzony został między innymi niezbędny przy retuszu fotografii pędzel klonujący (clone stamp). Inną bardzo ciekawą nowością jest możliwość tworzenia pędzli proceduralnych. Z użyciem tego narzędzia możliwe jest malowanie plam, rozprysków, kółek, siatek, ciągów figur o różnych rozmiarach i tak dalej. Pędzle proceduralne mogą przydać się przede wszystkim osobom projektującym nowoczesne wzory oparte o powtarzalne kształty. Ponadto Pinta w wersji 0.5 jest w stanie obsługiwać wiele plików otwartych jednocześnie. Nowością jest również obsługa formatu TGA oraz wybór stopnia kompresji przy zapisie obrazu w formacie JPEG.

Najnowszą wersję Pinty pobrać można dla systemów Windows, Linux i Mac OS X z działu PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej. Na systemach Linux i Mac OS X program wymaga obecności Mono Framework.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)