Pinta 1.0 - nareszcie stabilna, z licznymi poprawkami

Pinta 1.0 - nareszcie stabilna, z licznymi poprawkami

28.04.2011 15:14

Wydano stabilną wersję programu graficznego Pinta 1.0 - darmowego, wieloplatformowego edytora grafik rastrowych inspirowanego popularnym programem Paint.NET.

Po ponad roku od udostępnienia przez Jonathana Pobsta, programisty Novella, wydania 0.1, Pinta jest dostępna w wersji stabilnej. Ta odsłona programu nie wprowadza żadnych nowych narzędzi. Tym razem twórcy Pinty skupili się na poprawieniu znanych błędów. Na liście rozwiązanych w tej wersji problemów znalazło się w sumie 6 błędów. Wśród nich wyeliminowano problemy z takimi komendami jak Using File czy Save As. Pinta nie zawiesza się już po wklejeniu obrazka, zamknięciu okna czy ponownym jego otwarciu. Usunięto też problemy związane z obsługą narzędzia Text czy komendą New Window.

W wydaniu dla Ubuntu wyeliminowano błąd, który mógł uniemożliwiać poprawne zamknięcie programu. Z kolei w wersji dla systemu Windows usunięty został problem z nazwami plików. Jak czytamy na stronach Pinty, udało się również naprawić błędy występujące podczas uruchamiania aplikacji. W ciągu najbliższych miesięcy twórcy narzędzia udostępnią plany kolejnych zmian w Pincie. Cały czas można jednak zgłaszać własne pomysły i głosować na te zasugerowane przez innych użytkowników.

Stabilną Pintę 1.0 można pobrać z naszego portalu. Program dostępny jest dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)