Pirat działający w sieci na dużą skalę zatrzymany przez policję

Pirat działający w sieci na dużą skalę zatrzymany przez policję

23.10.2009 15:27, aktualizacja: 23.10.2009 16:11

Policja aresztowała pirata działającego na dużą skalę w Internecie oraz zabezpieczyła ponad 400 płyt zawierających nielegalnie skopiowane filmy i pirackie programy komputerowe znalezione w jego mieszkaniu.

31-letni mieszkaniec Sopotu w ramach prowadzonej działalności stworzył szereg serwisów internetowych poświęconych tematyce filmowej, na których nielegalnie rozpowszechniał przeszło 3000 filmów. Serwisy działały na przeszło 200 domenach. Dostęp do zasobów multimedialnych na tych stronach odbywał się po wysłaniu płatnego smsa. W zależności od wartości wysłanego smsa Internauta otrzymywał określony czas dostępu do filmów, które na wymienionych stronach mógł sobie wybrać z posegregowanej bazy.

W czasie przeszukania, w mieszkaniu zatrzymanego, policjanci zabezpieczyli 2 komputery, 2 dyski twarde oraz 415 płyt CDR i DVDR zawierające nielegalnie skopiowane filmy oraz pirackie programy komputerowe. Szacunkową wartość programów komputerowych wyceniono na 30 tys.zł.

Jak zaznacza policja, za nielegalne rozpowszechnianie utworów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca uczyni z tego swoje stałe źródło dochodu sankcja wzrasta do lat 3. Natomiast za uzyskanie cudzego programu komputerowego bez zgody osoby uprawnionej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 5

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)