Pixelmator 1.6.4 z JPEG Turbo i eksportem gradientów

Pixelmator 1.6.4 z JPEG Turbo i eksportem gradientów

12.01.2011 11:10

Pojawiła się kolejna wersja programu Pixelmator, jedna z najpopularniejszych aplikacji (obok Adobe Photoshop) przeznaczonych do tworzenia i edycji grafiki rastrowej na platformie Mac OS X.

Flagową nowością w tej wersji Pixelmatora jest moduł JPEG Turbo, czyli wsparcie bibliotek libjpeg-turbo. Dzięki temu otwieranie oraz zapisywanie plików w tym formacie jest dwukrotnie szybsze, niż w poprzednich wersjach. Ponadto narzędzie do tworzenia gradientów zostało w tej wersji programu przyśpieszone a jakość („gładkość”) gradientów znacznie polepszona. Ponadto zapisane gradienty można importować poprzez przeciągnięcie pliku na paletę gradientów i eksportować poprzez przeciągnięcie z palety na pulpit. Ikona pliku pokazuje podgląd gradientu a całość uzupełnia wtyczka do QuickLook. Dodatkowo w tej wersji programu znalazły się ulepszone narzędzia zaznaczenia i wiele poprawek. Pełna lista zmian znajduje się na stronie producenta a szczegóły dotyczące nowych narzędzi znaleźć można na blogu twórców programu.

Wersję próbną programu Pixelmator 1.6.4 dla systemu Mac OS X można pobrać w dziale Programy -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)