Pixelmator 1.6 już 64-bitowy i z kilkoma nowościami

Pixelmator 1.6 już 64‑bitowy i z kilkoma nowościami

13.07.2010 15:40

Pojawił się Pixelmator 1.6 - nowa wersja narzędzia przeznaczonego do tworzenia i edycji grafiki rastrowej na platformie Mac OS X.

Pixelmator 1.6 nosi nazwę kodową Nucleus. Aktualizacja jest darmowa dla użytkowników wcześniejszych wydań programu. Wprowadzone zmiany to przede wszystkim wersja 64-bitowa, grupowanie warstw czy funkcja importu plików z kamer, skanerów i urządzeń przenośnych (iPhone). Pojawiła się również integracja z usługami webowymi takimi jak Flickr, Facebook i Picasa. Wprowadzono też nowy silnik do obsługi drukarek. Z kolei poprawki obejmują takie funkcje jak wygląd kursorów, paleta warstw w menu kontekstowym czy współpraca z kamerą iSight. Pełne informacje na temat zmian dostępne są na stronach producenta.

Pixelmator oferuje wyrafinowane opcje od edycji kolorów w tym narzędzie krzywych odpowiedzialne za ustawiania całego zakresu tonalnego albo tworzenia precyzyjnych ustawień w indywidualnych kanałach kolorów w obrazie, a także narzędzie balansu kolorów nieodzowne przy kontrolowaniu ogólnej mikstury kolorów w obrazie przy korygowaniu kolorów. Jedną z ciekawszych opcji dostępnych w Pixelmatorze jest narzędzie autoulepszania, które może drastycznie poprawić niedoskonałe zdjęcia jednym kliknięciem i narzędzie przydatne przy rysowaniu prosto-krawędziowych segmentów wybranego brzegu/ramki. Do wad aplikacji zaliczyć należy brak odpowiednika Blending options znanego z Photoshopa oraz brak obsługi grup.

Wersję testową Pixelmatora 1.6 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)