PKO BP nie działa prawidłowo. Trwa awaria bankowości online (aktualizacja)

PKO BP nie działa prawidłowo. Trwa awaria bankowości online (aktualizacja)

Awaria w PKO BP
Awaria w PKO BP
Źródło zdjęć: © REPORTER | Karol Makurat
Oskar Ziomek
29.07.2022 08:45, aktualizacja: 29.07.2022 13:25

Bank PKO BP walczy z awarią, w wyniku której klienci nie mogą swobodnie korzystać ze wszystkich usług. Większość zgłasza problemy z bankowością online, ale niektórzy mają także problem z aplikacją mobilną banku PKO BP.

PKO BP nie działa tak, jak powinien, czego efektem są liczne i szybko narastające zgłoszenia w serwisie downdetector. W chwili pisania niniejszego tekstu awarię zgłosiło ponad 200 osób, większość zgłoszeń spłynęła w ciągu ostatnich kilkunastu minut. Pierwsze problemy zaczęły się jednak już około godziny 8:00.

Zgłoszenia dotyczące awarii PKO BP spływają do serwisu głównie z Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia i Krakowa, ale pojedyncze mają swoje źródło także w innych miastach. Można założyć, że problem PKO BP jest więc ogólnokrajowy, choć w tym momencie nie da się rzecz jasna oszacować, jak długo potrwają utrudnienia.

Awaria w PKO BP
Awaria w PKO BP© downdetector

Można spekulować, że problemy PKO BP wynikają z zainteresowania "wakacjami kredytowymi", o które Polacy mogą wnioskować właśnie od dzisiaj. Chodzi o możliwość zawieszenia spłaty kredytu hipotecznego do ośmiu miesięcy, by wzmocnić domowy budżet. Z drugiej strony niewykluczone oczywiście, że sprawy nie mają ze sobą związku, a awaria w PKO BP spowodowana jest czymś innym. Będziemy obserwować tę sprawę na bieżąco.

Aktualizacja, godz. 9:30

Awaria PKO BP wciąż trwa i postępuje. Do serwisu downdetector spłynęło już prawie 700 zgłoszeń o problemach, a w mediach społecznościowych pojawiają się wpisy klientów, którzy komentują niedyspozycję systemu wnioskowego, co potwierdza teorię, że problem związany jest z "wakacjami kredytowymi".

Awaria w PKO BP nabiera tempa
Awaria w PKO BP nabiera tempa© downdetector

Aktualizacja, godz. 11:30

Mimo upływu kilku godzin od pierwszych zgłoszeń awarii w banku PKO BP, problemy wciąż występują, choć prawdopodobnie na mniejszą skalę. Liczba zgłoszeń w serwisie downdetector spadła, ale wciąż utrzymuje się na poziomie niespełna 200 zgłoszeń w ciągu ostatnich kilkunastu minut.

W PKO BP wciąż trwa awaria
W PKO BP wciąż trwa awaria© downdetector

Aktualizacja, godz. 13:25

Wnioskując po spadku liczby zgłoszeń awarii PKO BP do poziomu kilkudziesięciu na kwadrans, znakomita większość problemów z bankowością online została już najprawdopodobniej rozwiązana, a pozostałe mogą mieć charakter incydentalny.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)