Planowanie uaktualnienia do Windows Vista

Planowanie uaktualnienia do Windows Vista

Wojciech Kowasz
01.01.1999 01:40

Wielu użytkowników rozpocznie swoje doświadczenia z systememWindows Vista od kupna nowego komputera, inni jednak będą chcielizaktualizować już posiadany system Windows do nowej wersji tak, abyzachować wszystkie ustawienia i zainstalowane aplikacje. Właśniedla nich publikujemy szereg informacji na temat uaktualnienia.

Możliwe ścieżki uaktualnienia zależą od posiadanej aktualniewersji systemu Windows, jak również od edycji Windows Vista, którązamierza się zainstalować. Z przyczyn technicznych nie da sięuaktualnić każdego systemu Windows do dowolnej edycji WindowsVista.

Systemy Windows XP i Windows 2000

Poniżej prezentujemy tabelę, która zawiera wszystkie możliweścieżki aktualizacji. Oznaczenie "Tak" informuje, że dostępna jestopcja bezpośredniego uaktualnienia z zachowaniem ustawień iaplikacji. Oznaczenie "Nie" zaś zwraca uwagę, że wymagana jest tzw.czysta instalacja - z usunięciem poprzedniej wersji Windows.

HomeBasicHomePremiumBusinessUltimate
WindowsXPProfessionalNieNieTakTakWindowsXPHomeTakTakTakTakWindowsXPMediaCenterNieTakNieTakWindowsXPTabletPCNieNieTakTakWindowsXPProfessionalx64Nie*Nie*Nie*Nie*Windows2000ProfessionalNie*Nie*Nie*Nie*

Dotyczy oznaczeń z gwiazdką - posiadanie licencji na systemWindows XP Professional x64 lub Windows 2000 Professional uprawniado zakupu Windows Vista (w odpowiadającej lub wyższej edycji) wwersji "Uaktualnienie" po niższej cenie, jednak wciąż wymagana jestczysta instalacja.

Systemy starsze niż Windows 2000

Dla systemów Windows starszych niż Windows 2000 nie jestdostępna ścieżka bezpośredniego uaktualnienia, ani nie przysługujeprawo kupna wersji "Uaktualnienie".

Wskazówki pomocne w trakcie uaktualnienia

Przed przystąpieniem do procesu uaktualnienia polecamy wykonaćkopię zapasową wszystkich ważnych danych zgromadzonych nakomputerze. Ponadto zaleca się przeprowadzenie testu, który pozwoliocenić jeszcze przed instalacją, czy komputer spełnia wymaganiasystemowe nowego systemu, a także które programy mogą nie działaćpoprawnie po dokonaniu aktualizacji. Narzędzie przeprowadzającetaki test - Windows Vista Upgrade Advisor - można pobrać z witryny Microsoft. Materiał opracowany na podstawiewitryny Microsoft. Prezentowane dane mogą ulec zmianie ze względuna naturę produktu w fazie beta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)