Płatności BLIK na Allegro już za kilka dni, to może być prawdziwy hit

Płatności BLIK na Allegro już za kilka dni, to może być prawdziwy hit

Płatności BLIK na Allegro już za kilka dni, to może być prawdziwy hit
09.11.2016 16:52

Miło patrzeć na szybkie tempo rozwoju BLIK-a, polskiego systemu płatności, z którego korzystać można w coraz większej liczbie miejsc w całej Polsce, ale także w polskim internecie. Na początku sierpnia pojawiły się informacje o rychłej możliwości płacenia za pomocą BLIK-a także na Allegro. Dziś wiemy już na ten temat więcej.

A wieści są naprawdę dobre. Choć na razie nie są to informacje potwierdzone przez PayU, to z dużą dozą pewności możemy stwierdzić, że BLIK-iem na Allegro zapłacimy juz za kilka dni. Informuje o tym Cashless.pl, powołując się na słowa Grzegorza Długosza, prezesa spółki będącej operatorem BLIK-a, jakie padły podczas konferencji Payment Meeting.

Długosz nie ujawnił wprost terminu, po którym na Allegro będzie można płacić BLIK-iem. Ograniczył się do stwierdzenia, że już w połowie listopada pojawi się możliwość korzystania z niego w dużym sklepie internetowym w Polsce, co nie pozostawia wiele wątpliwości co do tego, o jakiego gracza chodzi.

Możliwość płacenia za zakupy na Allegro to kolejny ważny krok w rozwoju BLIK-a. Zostanie on zrealizowany poprzez integracje systemu płatność z PayU, który obsługuje dziś 80% przelewów internetowych w Polsce. Przedstawiciele PayU potwierdzili, że prace trwają, jednak nie sprecyzowali terminu ich zakończenia.

Dlaczego to takie ważne? Mowa o zakupach w największym serwisie aukcyjnym w Polsce, w którym zakupy można opłacać za pośrednictwem zdecydowanego lidera płatności elektronicznych. BLIK znajdzie się zatem w towarzystwie, które może mu przysporzyć tysiące transakcji dziennie. W związku popularnością w Polsce wykorzystania kart płatniczych, BLIK nie miał szans w segmencie transakcji bezgotówkowych. Może jednak odnieść spory sukces w e-transakcjach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)