Płatności BLIK na Allegro już za kilka dni, to może być prawdziwy hit

Płatności BLIK na Allegro już za kilka dni, to może być prawdziwy hit

09.11.2016 16:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Miło patrzeć na szybkie tempo rozwoju BLIK-a, polskiego systemu płatności, z którego korzystać można w coraz większej liczbie miejsc w całej Polsce, ale także w polskim internecie. Na początku sierpnia pojawiły się informacje o rychłej możliwości płacenia za pomocą BLIK-a także na Allegro. Dziś wiemy już na ten temat więcej.

A wieści są naprawdę dobre. Choć na razie nie są to informacje potwierdzone przez PayU, to z dużą dozą pewności możemy stwierdzić, że BLIK-iem na Allegro zapłacimy juz za kilka dni. Informuje o tym Cashless.pl, powołując się na słowa Grzegorza Długosza, prezesa spółki będącej operatorem BLIK-a, jakie padły podczas konferencji Payment Meeting.

Długosz nie ujawnił wprost terminu, po którym na Allegro będzie można płacić BLIK-iem. Ograniczył się do stwierdzenia, że już w połowie listopada pojawi się możliwość korzystania z niego w dużym sklepie internetowym w Polsce, co nie pozostawia wiele wątpliwości co do tego, o jakiego gracza chodzi.

Możliwość płacenia za zakupy na Allegro to kolejny ważny krok w rozwoju BLIK-a. Zostanie on zrealizowany poprzez integracje systemu płatność z PayU, który obsługuje dziś 80% przelewów internetowych w Polsce. Przedstawiciele PayU potwierdzili, że prace trwają, jednak nie sprecyzowali terminu ich zakończenia.

Dlaczego to takie ważne? Mowa o zakupach w największym serwisie aukcyjnym w Polsce, w którym zakupy można opłacać za pośrednictwem zdecydowanego lidera płatności elektronicznych. BLIK znajdzie się zatem w towarzystwie, które może mu przysporzyć tysiące transakcji dziennie. W związku popularnością w Polsce wykorzystania kart płatniczych, BLIK nie miał szans w segmencie transakcji bezgotówkowych. Może jednak odnieść spory sukces w e-transakcjach.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)