Płatności na Smart TV mało wygodne? Samsung Pay także na telewizorach

Płatności na Smart TV mało wygodne? Samsung Pay także na telewizorach

05.08.2015 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung, światowy lider na rynku smarttelewizorów, którego dominująca pozycja jest zauważalna także w Polsce, ogłosił właśnie, że wkrótce w ręce użytkowników tych urządzeń trafi zostanie oddana nowa funkcja. Za pomocą znanej z urządzeń mobilnych metodzie płatności Samsung Pay, transakcji będzie można dokonywać także na Smart TV.

Samsung Pay na telewizorach ma obsługiwać wszystkie najpopularniejsze bezgotówkowe formy przeprowadzania transakcji. Dotyczy to zarówno najpopularniejszych kart płatniczych, jak i operatorów w rodzaju PayPala. Samsung chwali się, że mimo sporej liczby nowych możliwości, jaką daje uruchomienie na Smart TV płatności Samsung Pay, cały proces będzie się odbywał w nieskomplikowany sposób.

Obraz
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po dokonaniu rejestracji, podczas której użytkownik wprowadzi swoje dane osobiste oraz informacje o kartach lub kontach, które będzie chciał wykorzystywać w procesie płatności, wystarczy wybrać żądaną płatną aplikację czy usługę. Następnie jego tożsamość zostanie zweryfikowana poprzez prośbę o wprowadzenie czterocyfrowego kodu PIN.

Nietrudno sobie wyobrazić, jak wiele zastosowań może znaleźć uruchomienie Samsung Pay na telewizorach. Najbardziej oczywiste to na przykład usługi pokroju Netfliksa czy mikropłatności w grach. Ba, w drugim przypadku Samsung wyjawił już pierwsze siedem tytułów. Będzie to między innymi Deer Hunder, Eternal Warrior 3 czy Casino World Championship. Nie jest jeszcze znana data premiery Samsung Pay na telewizorach. Wiadomo natomiast, że wstępnie usługa będzie dostępna w 32 krajach na modelach Smart TV z 2014 i 2015 roku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)