Play liderem zasięgu LTE w Polsce – z szybkiej transmisji danych może korzystać już 73% mieszkańców

Play liderem zasięgu LTE w Polsce – z szybkiej transmisji danych może korzystać już 73% mieszkańców

Play liderem zasięgu LTE w Polsce – z szybkiej transmisji danych może korzystać już 73% mieszkańców
08.01.2015 14:12, aktualizacja: 08.01.2015 15:39

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci telefonii komórkowej Play, poinformował, że na początku roku w zasięgu sieci LTE P4 znalazły kolejne 131 miejscowości (na liście znalazły się tylko miejscowości zamieszkiwane przez przynajmniej tysiąc osób), co zwiększyło ich ogólną liczbę do 1324. Zasięgiem sieci objętych jest już 73% mieszkańców Polski.

Taki wynik sprawia, że Play plasuje się na pozycji lidera w rankingu dostawców LTE. Z danych opublikowanych w październiku 2014 roku wynika, że konkurencyjny Orange ma w zasięgu swojej sieci LTE około 59% mieszkańców naszego kraju. Według raportów kwartalnych zawierających informacje o zasięgu LTE pod koniec września 2014 roku, T-Mobile i Polkomtel są w stanie dostarczyć szybki Internet komórkowy odpowiednio do 58% i 66% mieszkańców.

Obraz

Play można uznać za zdecydowanego lidera zasięgu LTE w Polsce – wynika to nie tylko z tego, że ma on w zasięgu największą liczbę odbiorców w kraju, ale także z faktu, że systematycznie liczbę tę zwiększa – ostatnie informacje o powiększeniu zasięgu ukazały się 5 grudnia.

Lista miejscowości, które znalazły się w zasięgu LTE Play znajduje się na blogu rzecznika prasowego firmy. Powiększenie zasięgu spotyka się oczywiście z entuzjazmem klientów Play. Użytkownicy zwracają jednak uwagę, że firma nadal ma problemy z dostarczaniem swoich usług na głównych drogach i trasie najważniejszych połączeń kolejowych. Ponadto pojawiają się także zarzuty dotyczące jakość oferowanej usługi – w wielu przypadkach transmisja ma być niestabilna i o zaniżonej prędkości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)