Play obniżył prędkość Internetu w roamingu krajowym do 1,5 Mb/s

Play obniżył prędkość Internetu w roamingu krajowym do 1,5 Mb/s

Play obniżył prędkość Internetu w roamingu krajowym do 1,5 Mb/s
06.06.2017 09:30

Roaming krajowy pozwala na korzystanie z usług wybranego operatora nawet, jeśli w danym miejscu nie ma on własnej infrastruktury. Takie rozwiązanie wykorzystywał przede wszystkim Play na początku swojej działalności, jak to sam informował, zapewniając zasięg czterech sieci..

W połowie grudnia zeszłego roku fioletowy operator obniżył prędkość Internetu do 3 Mb/s przy korzystaniu z roamingu krajowego. Niedługo musieliśmy czekać na kolejne zmniejszenie prędkości i to do skromnego 1,5 Mb/s. Taką różnice z pewnością odczujemy podczas korzystania z Internetu w obszarach nieobsługiwanych przez Play.

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play, przedstawił oficjalne stanowisko operatora:

Zachęcamy gorąco klientów do korzystania z naszej własnej sieci, gdzie czeka na nich LTE, którego nigdy nie proponowaliśmy w roamingu. Owszem ograniczyliśmy prędkość, ale do poziomu, który ciągle pozwala na korzystanie ze smartfonu, w tym oglądanie wideo w jakości DVD. Przypomnę, że podobną jakość oferuje inny operator w ostatnio zaprezentowanej ofercie.

Obecne informacje wskazują, że obniżenie prędkości może wynikać z problemów z dojściem do porozumienia z T-Mobile – głównym partnerem roamingowym.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (130)