Play ogranicza roaming krajowy: z zasięgu czterech sieci zostały dwie?

Strona głównaPlay ogranicza roaming krajowy: z zasięgu czterech sieci zostały dwie?
25.06.2017 14:33
Play ogranicza roaming krajowy: z zasięgu czterech sieci zostały dwie?

Play promuje swoje usługi w oparciu o oferowanie ich w zasięgu 4 sieci. Roaming krajowy w praktyce jest koniecznością ze względu na niedostatki własnej infrastruktury Playa, co nie zmienia faktu, że wielu użytkowników z powodzeniem korzystała z usług Playa na stacjach bazowych Orange, T-Mobile czy Plusa. To się jednak zmienia.

Świadczą o tym dyskusje na forum Playa, w których klienci skarżą się, że nie mogą już korzystać z roamingu krajowego na terenach, gdzie dotychczas przebiegało to bezproblemowo. Na stronach Playa możemy natomiast przeczytać, że operator może świadczyć roaming krajowy w oparciu o infrastrukturę tylko jednego operatora.

350201557624842177

Zgłoszenia klientów Playa świadczą o tym, że operatorem tym jest Plus. Brak możliwości połączenia się przez Orange czy T-Mobile jest oczywiście podyktowany kwestiami finansowymi, ale także rozbudową własnej sieci przez Playa. Tymczasem klienci, którzy korzystali z usług fioletowego operatora w oparciu o BTS-y Orange i T-Mobile będą doświadczać problemów, choć nie wszędzie. W części kraju korzystanie z pełnego roamingu krajowego wciąż przebiega bezproblemowo.

Przedstawiciele Play niechętnie komentują tę sprawę we wspomnianym wątku, ale z całą pewnością stwierdzają, że kolejne ograniczenia wprowadzone w roamingu krajowym nie mogą być podstawą dla zerwania umowy, gdyż roaming krajowy nie jest warunkiem świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (164)