Play ogranicza roaming krajowy: z zasięgu czterech sieci zostały dwie?

Play ogranicza roaming krajowy: z zasięgu czterech sieci zostały dwie?

Play ogranicza roaming krajowy: z zasięgu czterech sieci zostały dwie?
25.06.2017 14:33, aktualizacja: 26.06.2017 10:56

Play promuje swoje usługi w oparciu o oferowanie ich w zasięgu 4 sieci. Roaming krajowy w praktyce jest koniecznością ze względu na niedostatki własnej infrastruktury Playa, co nie zmienia faktu, że wielu użytkowników z powodzeniem korzystała z usług Playa na stacjach bazowych Orange, T-Mobile czy Plusa. To się jednak zmienia.

Świadczą o tym dyskusje na forum Playa, w których klienci skarżą się, że nie mogą już korzystać z roamingu krajowego na terenach, gdzie dotychczas przebiegało to bezproblemowo. Na stronach Playa możemy natomiast przeczytać, że operator może świadczyć roaming krajowy w oparciu o infrastrukturę tylko jednego operatora.

Obraz

Zgłoszenia klientów Playa świadczą o tym, że operatorem tym jest Plus. Brak możliwości połączenia się przez Orange czy T-Mobile jest oczywiście podyktowany kwestiami finansowymi, ale także rozbudową własnej sieci przez Playa. Tymczasem klienci, którzy korzystali z usług fioletowego operatora w oparciu o BTS-y Orange i T-Mobile będą doświadczać problemów, choć nie wszędzie. W części kraju korzystanie z pełnego roamingu krajowego wciąż przebiega bezproblemowo.

Przedstawiciele Play niechętnie komentują tę sprawę we wspomnianym wątku, ale z całą pewnością stwierdzają, że kolejne ograniczenia wprowadzone w roamingu krajowym nie mogą być podstawą dla zerwania umowy, gdyż roaming krajowy nie jest warunkiem świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (164)