PlayStation 4 najlepiej sprzedającym się sprzętem ostatnich 10 lat

PlayStation 4 najlepiej sprzedającym się sprzętem ostatnich 10 lat

PlayStation 4 najlepiej sprzedającym się sprzętem ostatnich 10 lat
Arkadiusz Stando
17.01.2020 11:07, aktualizacja: 17.01.2020 11:23

Eksperci w dziedzinie analiz rynkowych, firma NDP Group, przedstawiła coroczne wyniki sprzedaży w branży gier komputerowych. Przy okazji przedstawiono też dane za ostatnie 10 lat, gdzie konsola PlayStation 4 uplasowała się jako lider sprzedaży. Mimo że została wydana w 2013 roku.

W najnowszym wideo NDP Group analityk Mat Piscatella przedstawia statystyki sprzedaży na rynku gier wideo za grudzień, 2019 rok, oraz ostatnie 10 lat. Dane dotyczą tylko Stanów Zjednoczonych, ale to na tyle duży sektor, że warto rzucić okiem.

The NPD Group - Dec'19 US Video Game Market Highlights

Sporym zaskoczeniem jest bardzo dobry wynik Nintendo Switch. Zarówno w całym 2019 roku, jak i w ostatnim miesiącu to urządzenie okazało się być najlepiej sprzedającym sprzętem gamingowym.

– Nintendo Switch była najlepiej sprzedającą się platformą sprzętową zarówno w grudniu, jak i w 2019 roku – mówi Mat Piscatella. Tymczasem PlayStation 4 plasuje się jako lider bieżącej dekady, dodaje analityk. Co akurat jest błędem, bo ona zakończy się dopiero pod koniec tego roku.

Pod względem akcesoriów najlepiej sprzedającym się urządzeniem w Stanach Zjednoczonych był Nintendo Switch Pro Controller. Natomiast w całym dziesięcioleciu wygrywa znowu PlayStation 4 z czarnym DualShockiem.

Wielki sukces Nintendo Switch? Nie do końca

Nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie spada sprzedaż konsoli Sony oraz Microsoftu. A powody są doskonale znane każdemu. Gracze czekają już na konsole kolejnej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X. W 2019 roku nie było też także zbyt wielu ekskluzywnych tytułów.

W Stanach Zjednoczonych wydatki na sprzęt gamignowy rzeczywiście znacznie spadły. Mat Piscatella zauważył, że w przeciągu minionego roku nawet o 22 proc., oscylując w granicach 3,9 miliarda dolarów. Pojawiła się luka, którą naturalnie wypełniło Nintendo Switch. Nie oznacza to jednak, że konsola sama w sobie jest jakoś specjalnie popularna. Pytanie raczej, gdzie w tym wszystkim znajduje się Microsoft i jego Xbox.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)